lenovo-k6-note-ozellikleri

Lenovo’nun büyük ekranlı ve uygun fiyatlı phablet akıllı telefonlarından biri olan K6 Note’un teknik özelliklerine beraber bakalım.

Lenovo, 2016 yılını yoğun bir şekilde geçirirken firma birbirinden farklı akıllı telefon modelinin yanı sıra dünyada önemli bir yeri olan firma pek çok Laptop ve bilgisayarıda piyasaya çıkardı. Diğer rakip büyük PC üreticisi firmalar gibi Lenovo’da akıllı telefon piyasasına girmişti. Firmanın halihazırda birden çok akıllı telefonu piyasayada ancak Lenovo, yeni cihazlar için kolları sıvamış durumda. Son olarak K6 Note’u tanıtan firmanın büyük ekranlı akıllı telefon serisi olan Note serisine yeni bir üye kazandırmış oldu. Lenovo k6 Note özellikleri haberimizde.

Lenovo K6 Note

Lenovo k6 özellikleri

Lenovo’nun tanıtmış olduğu K6 Note yüksek özelliklere sahip olmasada cihaz alt segment’de ilgi görebilir nitelikte. 5.5 inç 1080p çözünürlüklü ekrana sahip olan cihaz gücünü Qualcomm’un alt işlemcilerinden Snagdragon 430 işlemcisinden alıyor. Bu işlemci biraz düşük kalmış diyebiliriz çünkü neredeyse tüm alt-orta segmeng’deki akıllı telefonlarda artık Snagdragon’un bir üst versiyonu kullanılmaya başlanmış durumda. 3 Gb Ram‘i bulunana cihazın batarya kapasitesi 4.000 mAh pil konusunda pek sıkıntı çıkarmayacağı benzeyen cihaz Androd 6.0 Marsmallow ile geliyor.

 

Lenovo aslında Motorola markasına önem vermiş durumda ve Motorola ismiyle çok kaliteli cihazlarla tekrar piyasaya döneceğinin sinyalleri var. Halihazırda Motorola ismiyle iyi özellikli bir çok akıllı telefon mevcut ancak firmanın öneml atılımlarla birlikte akıllı telefonlarını Motorola ismiyle piyasaya sunabileceği tahmin ediliyor. Bunuda hatırlatalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.