LeEco

Çin’in en önemli telefon üreticisi şirketlerin başında gelen şirketerden biri olab LeEco fiemasının yeni bir akıllı telefonu tam kameralı olarak göründü.

Çin merkezli önemli firmalardan biri olan LeEco 2016 yılında 20 milyon fazla akıllı telefon satarak yılı iyi kapatmıştı. Firmanın üst seviye özelliklere sahip akıllı telefonları büyük ilgi görüyor. LeEco‘nun son olarak ortaya çıkan LeEco X10 akıllı telefonu tam 4 kameraya sahip.

LeEco’nun 4 kameralı akıllı telefonun özellikleri

Çin merkezli firmanın diğer akıllı telefonları kuşkusuz üst seviye özelliklere sahip ve çok ilgi görüyor. Ancak firma bu defa işi başka bir boyuta taşımış durumda. LeEco‘nun arkasına baktığımızda 12+12 megapiksel 4K çekim yapabilen kameralar bulunurken, cihazın önünde ise 15+15 megapiksel ve 2 K çekim yapabilen kameralar mevcut. 5.5 inç boyutunda QHD ekranı bulunan cihaz gücünü Snapdragon 820 işlemcisinden alıyor. 4/6 GB RAM iki farklı seçenekle gelmesi beklenen akıllı telefonun dahili hafızası 32/64 GB.

Son olarak LeEco X10 adlı cihazın işletim sistemine baktığımızda Android 6.0.1 ile çalıştığını görüyoruz.

LeEco x10

LeEco‘nun 4 kameralı akıllı telefonun nezaman tanıtılacağı henüz belli değil. Ancak LeEco firması diğer rakipleri gibi cihazlarını MWC 2017‘de tanıtılması bekleniyor.

4 kameralı LeEco markalı akıllı telefonun gelmesi durumunda alışılmışın dışında bir olay olur. Çünkü henüz yeni yeni çift arka kameralı akıllı telefonlara alıştığımız son bir 1 yılda bu defa 4 kameralı akıllı telefonun gelmesi biraz abartı olabilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.