Kyocera Torque X01

Kyocera şirketinin ismini ülkemizde tanınmasının nedeni daha önce haberinide yaptığımız yıkanabilir akıllı telefon üretmesiyle duymuştuk. Firma bu defa sağlamlığıyla ABD ordusunun 18 ayrı kategorisine uyumlu olan Kyocera Torque X01 akıllı telefonunu tanıttı.

Japonya merkezli teknoloji şirketlerinden biri olan Kyocera firması sağlamlığıyla dilkat çeken ve zorlu şartlarda kullanılmak üzere yeni akıllı telefonunu resmi olarak duyurdu. Resmi olarak tanıtılan Torque X01 adlı akıllı telefon çeşitli sağlamlık testlerinden geçerek ne kadar sağlam olduğunuda kanıtlamış oldu.

Kyocera Torque X01 sağlamlık testleri

Yıkanabilir akıllı telefon Digno Rafre‘nin geliştiricisi Japon firması Kyocera’nın yeni tanıttığı akıllı telefonu okadar sağlam ki, 10 gün boyun güneş radyasyonuna maruz kalsa bile hala çalışıyor. Kapaklı telefon Torque x01, 6 yönden yağan yağmurun altında 30 dakika kalırsa su geçirmediği belirtiliyor. Bununla birlikte 10 gün boyunca 95 nemli havada havada kalabilmek gibi sağlamlık testlerinden geçilen kapaklı telefonun özellikleride iyi seviyede.

Torque x01

Kyocera Torque X01 özellikleri

En önemli özelliği sağlamlığı olan akıllı telefon eldiven ile kullanılabiliyor. 3.4 inçlik ekrana sahip olan cihaz gücünü Qualcomm’un, Snapdragon 1.1 GHZ hızında çalışan işlemcisinden alıyor. Torque X01‘in arkasında HDR kaydı yapabilen 13 megapiksel bir kamera bulunurken, gürültü ortamlarda kullanım imkanı sunan akıllı telefon 100 DB hoperlöre sahip.

Sadece Japonya’da piyasaya çıkması beklenen  torquex01’in Gümüş ve kırmızı renklerle piyasaya çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.