Akıllı telefon kullanıcıları

Yaşantımızda büyük yer edinen akıllı telefonlarınızı kaç yılda bir değiştiriyorsunuz? Yapılan bir araştırmaya göre, çarpıcı sonuçlar elde edildi.

90’lı yıllarda hayatımıza giren cep telefonlar iletişimde çağ atlattırdı. 2000’li yıllarda dünyanın bir çok ülkesinde neredeyse her yetişkinin elinde bir cep telefon modeli bulunuyordu.

2004’lere gelindiğinde kameralı cep telefonlar hayatımıza girdi ve büyük bir çıkış yaptı. 2007 yılı cep telefonların Yerini alacak olan akıllı telefonlar için iki büyük gelişme yaşandı.

Steve Jobs ilk iPhone

İlk gelişme Steve Jobs, ilk iPhone‘u tanıtmasıyla yaşandı. İkinci gelişme ise, şuanda dünyada en çok kullanılan Android mobil işletim sistemi, Andy Rubin‘in başında olduğu bir ekip tarafından tanıtılmasıyla akıllı telefonlar için büyük adımlar atılmaya başlandı.

Andy Rubin Android

2007’den sonra akıllı telefon furyasıda başladı ve günümüzde yılda binlerce akıllı telefon piyasaya sunuluyor. Bu durum bir çok kullanıcının kafasını karıştırıyor ve  akıllı telefon kullanıcıların yarısının 2 yılda bir akıllı telefon değiştirmesine neden
olduğu yapılan bir araştımayla ortaya koyuldu.

Yapılan araştırmada, 2 yılda bir akıllı telefon değiştiren kullanıcılar ile 3 yılda bir veya daha fazla bir süre sonra akıllı telefon modelini değiştirenler arasında neredeyse eşitlik olduğu ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Snapdragon 855, 7nm üretim sürecinden geçirilecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.