lenovo zuk edge

Lenovo’nun üst segment telefonu olan Zuk edge resmi olarak duyuruldu.Firma bugün tanıttığı akıllı telefon uzun zamandır konuşuluyordu. Bugün gelen haber ile Lenovo zuk edge ile ilgili tüm merakları gidermiş oldu. Aslında cihazın özelliklerive görselleri pek çok kez sızdırılmıştı ve çeşitli haber kaynaklarında yayınlanmıştı. Bir çok özelliği ve görselleri ortaya çıkan Zuk edge‘ın tüm özellikleri ve fiyatı ve belli oldu. Tüm detaylar haberimizde.

Zuk edge

Lenovo Zuk edge özellikleri

İki tarafıda kavisli olan akıllı telefonun tasarımı oldukça şık bir yapıya sahip 5.5 inç FULL HD bir ekrana sahip olan cihazın en kalın yeri 7.68 mm kalınlığında ve cihazın ağırlığı 168 Gram. Lenovo Zuk edge, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 821 çipsetinden alıyor. Zuk edge’ın ram ve dahili depolama alanına baktığımızda cihaz iki farklı seçenek ile karşımıza çıkıyor. İlk modeli 4 GB RAM kapasitesine sahipken ikinci modelde ise son dönemde çıkan bir çok akıllı telefonda kullanmaya başlanan 6GB RAM‘e sahip 6GB ram oranı üst segment cihazlarda kullanıldığınıda belirtelim.

ZUK edge‘ın kamerasına bakacak olursak arka kamerası F/2.2 diyaframlı 13 megapiksel led flaşlı ana kamerası bulunan Lenovo zuk edge‘ın ön kamerası ise 8 megapiksel.

Lenovo Zuk Edge

Son olarak işletim sistemi ve bataryasına baktığımızda cihaz Android 7.1 Nougat gelirken 3100 mAh kapasiteli Quick Charge 3.0 destekli pili bulunuyor. Pil kapasitesinden bahsetmeden geçmek istemiyorum. Zira Lenovo bir çok akıllı telefonunda yüksek kapasiteli batarya kullanmakla bilinyor bu batarya bu büyüklüğündeki cihaza yeterli gelirmi bilinmez ama cihazın zayıf noktalarından biri pili olabileceğini ifade  etmek istiyorum.

Lenovo Zuk edge çıkış tarihi ve fiyatı

1 ocak 2017 yılında piyasaya çıkacak olan cihazın 4GB RAM‘li modeli 330 dolar‘dan piyasaya çıkacak. İkinci modeli yani 6GB RAM kapasitesine sahip cihazın çıkış fiyatı 360 dolar olarak belirlenmiş.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.