Akilli telefonlar

Neredeyse 10 yıldır  hayatımıza giren akıllı telefonların kullanım oranları artarken hangi ülkede günde kaç saat akıllı telefon kullanılıyor yapılan bir araştırmayla belli oldu.

Uzun süredir hayatımızda olan akıllı telefonlar yıllar içerisinde gelişerek hayatımızın her alanına girdi. İnternet,konuşma,mesajlaşma ve bir çok amaçla kullanılan akıllı telefonlar her nekadar çok işimize yarıyor olsalarda uzun kullanma saatlerine varan kullanmalarda ciddi rahatsızlıklara yol açabildiği bir çok kez uzmanlar tarafından dile getirildi. Uzun süre akıllı telefon kullanan kullanıcılarda deprasyon oluştuğu ve sonradan ciddi hastalıklara yol açabildiği bir çok kez açıklansada bu durum akıllı telefon bağımlılığını azaltmak yerine daha arttırmış durumda.

İşte en çok akıllı telefon kullanan ülkeler

Brezilya merkezli Statista araştırma merkezi tarafından yapılan bir araştırma sonucunda durumun nekadar vahim noktalara ulaştığını gözler önüne seriyor. Yapılan araştırmaya göre en çok akıllı telefon kullanan ülkeler listelendi.

1- Brezilya 4.48 saat

2 – Çin 3.03 saat

3 – Amerika 2.37 saat

4 – İtalya 2.34 saat

5 – İspanya 2.11 saat

6- Güney Kore 2.10 saat

7- Kanada 2.10 saat

8 – İngiltere 2.09 saat

9 – Almanya 1.37 saat

10- Fransa 1.34 saat

Akıllı telefonları günde kullanım süresini uzatan nedenlerin başında sosyal medya olduğu ayrıca altı çizildi. Zira son yıllarda oldukça gelişen sosyal medya siteleri veya uygulamalarına yenileri eklenirken zaten popüler olan sosyal medya platformlarıda akıllı telefon kullanımları artmasıyla birlikte söz konusu sosyal medya sitelerini veya uygulamalarını kullanan kişiler sosyal medyada daha çok zaman harcadıkları ve bu nedenle akıllı telefonların kullanım sürelerinin daha çok arttığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.