En çok satan akıllı telefonlar

Akıllı telefon pazarının lider şirketlerinin ezeli rekabeti her geçen gün daha fazla artarken dünyada en çok satılan akıllı telefonların listesi de açıklandı.

Akıllı telefonlar hayatımızın her alanına baş ucumuza koyduğumuz en iyi arkadaşlarımız haline geldi dersek sanrım abartmış olmayız. İnternete girmek, oyun oynamak, sosyal medya ve mesajlaşma gibi bir çok işimizi kolaylaştıran akıllı telefonlar ekmek peynir gibi satılıyor.

Bağımlılık derecesinde akıllı telefon kullanmanın zararlı olduğunu daha önce duymuşsunuzdur. Ancak bir çok kullanıcının hastalık derecesinde akıllı telefonlarıyla vakit geçirdikleri bilinen bir gerçektir.

Peki, hal böyle olunca en çok rağbet gören akıllı telefon modelleri hangisi dersiniz?

En çok satılan akıllı telefonlar 2018

Dünyada en çok satılan akıllı telefonlar hangisi?

Bundan bir kaç yıl önce bu soruyu sormuş olsaydık hemen Samsung veya iPhone derdiniz. Ancak şimdi durum değişti ve söz konusu markaların yanı sıra, özellikle Çin merkezli bir çok akıllı telefon markasıda kendinlerine yer buluyorlar.

Saygın araştırmalarıyla bilinen Counterpoints tarafından yapılan bir araştırmaya göre, dünyada en çok satılan akıllı telefonların birinci sırasında iPhone X bulunurken, ikinci sırada ise iPhone 8 Plus akıllı telefon modeli yer alıyor.

Apple’ın iki akıllı telefonun ardından Xiaomi Redmi 5A onun hemen ardında Oppo A83 bulunuyor.

Galaxy S9 ve S9+ sırasıyla listede yer alırken Galaxy J7 Pro‘da iPhone 6‘nın hemen önünde listede olduğunu görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kullanıcıların çoğu 2 yılda bir telefon değiştiriyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.