Akıllı telefonlar

2017 yılının 1. Çeyreğini bitirip ikinci çeyreğine geçtiğimiz şu günlerde 2017 yılı içerisinde en çok satılan akıllı telefonlarıda belli oldu.

Akıllı telefonlar tüm dünyada kullanımları hızla artan teknolojik cihazların başında yer alan teknolojik ürünlerden biri olduğunu biliyoruz. Akıllı telefonların kullanımı arttıkça dev şirketler sıkı rekabet haline girerken bu alanda yeni şirketlerde kurulup kendilerine azda olsa yer etmeye başladılar.

Gelişmiş ülkelerde akıllı telefonların kullanım oranları oldukça yüksek olduğunu biliyoruz. Gelişmekte olan ülkelerde ise akıllı telefonların kullanım oranları yavaş yavaş olsada artıyor. Bu büyük pastadan en büyük payı Samsung ve Apple gibi dev şirketler yerken diğer şirkerlerse kesinlikle boş durmadığını biliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2017’de çıkacak üstün özellikli cep telefonları

Diğer şirketlerin boş durmadığını nereden anlıyoruz? Denildiğinde Çinli şirketlere bakabiliriz. Son yıllarda Çinli şirketler, büyük hamleler gerçekleştirdiğini biliyoruz, zaten son gelen rapora baktığımızda şaşırmıyoruz.

Akıllı telefonlar 2017

İşte en çok satan akıllı telefonlar

Stratgy Analtics,  2017 yılına girdiğimiz günden bugüne kadar hangi akıllı telefonun daha çok sattığını yaptığı bir araştırmayla raporlaştırdı.

Strategy Analtics‘in yayınladığı rapora baktığımızda en çok satılan akıllı telefonların başını Apple’ın amiral gemi modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus çekerken listenin 3.cü sırasında sürpriz bir isim bulunuyor. Listenin 3.cü sırasında Çin merkezli Oppo’nun akıllı telefonu R9s  bulunuyor. Oppo R9s bu yıla girdiğimiz günden bugüne kadar tam 8.9 milyon adet satılarak listenin 3.cü sırasında yer almayı başardı.

Oppo markalı telefonlar ABD ve Avrupa gibi dev pazarlarsa satılmamasına rağmen bu kadar satılmasının ardında kuşkusuz dünyanın en kalabalık ülkesi Çin ve dünyanın en kalabalık ikinci ülke olan Hindistan gibi dev pazarlarda satışa sunulup oldukça rağbet görmesi olduğunu göz ardı etmemek gerektiğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.