Apple'ın ürünlerine büyük zam

Apple, kendi ürünlerine zam yaparak zaten pahalı olan ürünlerini daha da pahalı hale getirdi. Detaylar haberimizde.

Apple şirketinin cihazları çıkış fiyatları çok pahalı olmakla zaten yoğun eleştirilere konu olurken  şirketin cihazları piyasaya çıktıktan sonra istikrarlı bir fiyat politikasına sahip değil ve daha çok pahalı hale gelebiliyorlar.

Apple ürünlerine büyük zam

Apple firması kısa bir süre önce açıklama yaparak kendi ürünlerine zam yapacaklarını belirtmişti. Çok geçmeden aralarında Türkiye’de olmak üzere pek çok ülkede Apple’ın ürünlerinin fiyatları uükseltildi.

Apple‘ın kısa zaman önce piyasaya sunduğu kablosuz kulaklık AirPods‘a 100 TL zam geldi. Buna göre AirPods’un, fiyatı 799 TL’den 899 TL’ye fırladı. Kablosuz kulaklık AirPods’un yanı sıra tahmin edecebileceğiniz gibi İphone’larada zam geldi. Ve İphone 7 Plus’ın fiyatı (256GB) modelinin fiyatı tam 5.449 TL oldu. Zaten eskidende fiyatı baya pahalı olan İphone 7 Plus (256GB) eski fiyatı 4.599 TL idi. Bu zamla birlikte cihaza yaklaşık 900 TL gibi neredeyse bir çalışanın asgari maaşına denk geliyor.

Apple‘ın zamına App Store‘daki uygulamalarda nasibini aldı. Söz konusu zam ile birlikte İOS‘un uygulama marketi olan App Stor’daki ücretli uygulamaların fiyatlarınada yansıdı.

Zam yapılan Apple’ın ürünlerinin arasında firmanın akıllı telefonlarıda bulunmasıyla birlikte fiyatlar cep yakacak nitelikte. Zira Dolar’ın yükselmesiyle birlikte bu fiyatların çok daha yükselebileceğini tahmin ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.