iPhone X

Yaklaşık bir hafta önce tanıtılan iPhone X AnTuTu test sonuçları belli oldu, Geekbench’te yapılan test sonucunda X modeli rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Apple’ın 12 Eylül’de iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile birlikte tanıtılan iPhone X‘in tasarımı oldukça dikkat çekmişti, yeni iPhone’larda kullanılan A11 yongasetinin ne kadar güçlü olduğu daha önce gelen haberlerde oldukça vurgulanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Süper tasarıma sahip olan iPhone X tanıtıldı

iPhone’ların piyasaya çıkışını 10. Yıla özel olarak hazırlanan X modelinin 18:9 en-boy ekran oranıyla oldukça şık görünen iPhone X‘in şık tasarımının yanı sıra üst seviye teknik özellikleriylede oldukça dikkat çekerken, cihazın A11 işlemcisinden güç alması cihazın performansını nasıl etkilediğini grafiklerle ortaya çıktı.

iPhone-x-antutu-puani

İşte iPhone AnTuTu puanı

iPhone X, Geekbench testinde çoklu ve tekli çekirdek testlerinden rakiplerini geçerken,  X modelinin çoklu çekirdek testinde kısa zaman önce tanıtılan Galaxy Note 8‘e 3285 puan fark attığını görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  iPhone 10 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Apple’ın güçlü işlemcisi A11 Bionic yongasetinden güç alan iPhone X tekli çekirdek testinde ise yine lider olurken cihazın hemen arkasında bulunan ve 1 yıl önce tanıtılan iPhone 7 Plus bulunuyor. 3. Sıra Galaxy S8, 4. Sırada ise Galaxy Note 8 bulunuyor.

18:9 ekran oranın yanı sıra 3.55mm kulaklık girişinin olmadığı X modelinde fiziksel home tuşuda bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.