Apple’ın tanıtımını bir kaç güne yapacağı iPhone 7s ve 7s Plus’ın yanı sıra en çok merak edilen modelin iPhone 8 olduğunu biliyoruz, iPhone 6s ve iPhone 7s Plus ile karşılaştırlan cihaz oldukça dikkat çekiyor.

Oldukça iddialı bir tasarımla gelen akıllı telefon OLED ekrana sahip ve 18:9 ekran formatına sahip. 18:9 en-boy ekran oranına sahip olan iPhone 8 neredeyse çerçevesiz ekranı sayesinde, oldukça şık görünüyor.

iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ile birlikte tanıtılması beklenen iPhone’ların çıkışının 10. Yılına özel olarak tasarlanan iPhone 8’in ismi hala net değil, zira cihazın iPhone X veya iPhone Edition adıyla gelebileceği tahmin ediliyor. Adı ne olursa olsun cihaz, şimdiye kadar çıkan iPhone’ların en iddialı modeli olacak.

iPhone 8

iPhone 8 çok iddialı

iPhone 6s ve iPhone 7s Plus ile karşılaştırlan iPhone X’in 2015 yılında piyasaya sunulan iPhone 6s’ten biraz daha büyük ve iPhone 7s Plus’tan daha büyük olmasına rağmen daha büyük ekran deniyimi sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  iPhone 8'in şimdiye kadar çıkan en net görselleri sızdırıldı

Cihazda kullanılan 18:9 en-boy oranına sahip OLED ekrana sahip olan iPhone 8’in ekranı sayesinde kendisinden biraz daha büyük olan iPhone 7s Plus’ın 16:9 ekrana sahip olması nedeniyle daha fazla ekrandan yararlanmak isteyen kullanıcılar, iPhone 8’in 18:9 ekranı sayesinde daha fazla ekrandan yararlanabilecekler.

Bir hafta içerisinde Apple tarafından resmi olarak tanılacak olan 3 cihazında çok iddialı olacağı zaten biliniyor, ancak 3 cihazında cep yakacak kadar pahalı olacağını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.