İphone 8

Apple’ın son baharda tanıtması beklenen yeni amiral gemisi İphone 8 ile ilgili bilgiler ve iddialar şimdiden gelmeye başladı. İphone 8 ile ilgili gelen son sızıntı Apple’ın yeni amiral gemisinin tasarımını gözler önüne seriyor.

Apple’ın bu yıl en çok konuşulan ve konuşulacak olan telefonu iPhone 8’in tasarım çizimleri olduğu belirtilen çizimler yayınlandı.

İphone 8’in tasarımı böyle olabilir

Apple’ın önemli ortaklarından biri olan Foxconn firmasının bilgisayarlarından birinden sızdırılmış olabileceği belirtilen İphone 8 tasarım çiziminin gerçek olup olmadığı doğrulanmış bir bilgi olmadığını belirtelim. Sızdırılan çizime baktığımızda İphone 8 tasarımında oldukça dikkat çekici yenilikler bulunuyor. Arkasında iki adet kameranın bulunduğunu gördüğümüz çift kameraların hemen altına bir LED flash konumlandırıldığını görüyoruz.İphone 8İphone 8‘de yapılması beklenen en büyük değişikliklerden biride şarj etme portunun akıllı telefonun altına değilde kenarına yerleştirilmiş olması Apple’ın bunu yapmasının sebebi alta yerleştirilen şarj etme portunun maliyetinin yüksek olması olarak gösteriliyor.

Yine İphone 8 prototip çizimine baktığımızda kenarında sim kart yuvası ve power tuşunun yanı sıra ses açma kapama tuşlarının olduğunu görüyoruz. Bildiğiniz gibi Apple, 2016’da tanıttığı İphone 7 ve İphone 7 Plus’ta 3.55mm kulaklık jakına yer vermemişti. İphone 8‘in yeni sızdırılan çizimine baktığımız yine 3.55mm kulaklık jakının bulunmadığını görüyoruz.

Bu tasarım çizimin gerçek olup olmadığını bilinmiyor. Ancak İphone 8’in ondan fazla olan deneme prototiplerinden biri olabileceğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.