İphone 8 kablosuz şarj etme özelliğiyle gelebilir

Apple‘ın, 2017 yılının eylül ayında tanıtılması beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 8 daha ortada yokken hergün yeni bir haber ile gündeme geliyor. Cihazla ile ilgili gelen son haber ise cihazın kablosuz olarak şarj etme özelliği ile geleceği yönünde.

İphone 8 kablosuz şarj etme özelliğiyle mi gelecek?

Daha önce hiç bir iPhone akıllı telefonunda kullanılmayan kablosuz şarj etme özelliği iPhone 8‘e konulacağı haberi gündeme oturdu. Zira Apple, son amiral gemi modelleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a klasik kulaklık girişini kaldırmıştı. Kablosuz şarj etme özelliği uzun yol mesafeleri gibi durumlarda veya uzun kullanımda sıkıntı çıkartabilir olması nedeniyle henüz tam olarak böyle bir teknolojiye geçilmeye hazır olunmadığı haberleri daha önce gündeme gelmişti. Ancak söz konusu bu defa Apple olunca iddialar kuvvetleniyor. Kablosuz şarj etme özelliği eğer iPhone 8 ile birlikte gelirse diğer firmalarında bu alanda atağa kalkabileceği belirtiliyor.

İphone 8 ile ilgili gelen bir diğer iddia ise cihazın 3 farklı versiyonla gelebileceği ifade ediliyor. Daha önce Apple, her yıl iki farklı akıllı telefon modeliyle piyasaya giriş yapıyordu. Ancak Apple’ın, bu iPhone 8’in düz versiyonuyla birlekte Plus ve Pro adında iki akıllı telefon daha tanıtabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.