iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

Apple, bu akşam düzenlediği 3 yeni iPhone’un tanıtım etkinliğinde 10. Yıla özel olarak tasarlanan iPhone X’in yanı sıra iPhone 8 ve iPhone Plus’ı da resmi olarak açıkladı.

Uzun süredir gündemde olan 3 yeni iPhone modelinin bugün açıklanmasıyla birlikte cihazların isimleride netleşti, daha önceki bilgilerde iPhone 7s ve 7s Plus adlarıyla geleceği tahmin edilen iki iPhone modeli iPhone 8 ve iPhone 8 Plus isimleriyle geldi.

iPhone 8, 4,7 inç boyutunda ekran sunarken, iPhone 8 Plus ise 5,5 inç boyutunda ekrana sahip,  her iki cihazda Retina HD adı verilen ekrana sahip olduğunu belirtelim.

iPhone 8

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus özellikleri

iPhone 8 ve iPhone 8 özelliklerine baktığımızda her iki cihazda, 6 çekirdekli A11 yongasetinden güç aldığını görüyoruz. iPhone 8, 2 GB RAM ve 64/256 GB dahili hafıza seçenekleri sunarken, iPhone 8 Plus 3 GB RAM ve 64/256 GB dahili hafıza seçenekleri sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Apple Watch 3 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

iPhone 8 kamera konusunda ise abisinden biraz geride olduğunu görüyoruz, arkasında 12 megapiksel tek kamera olan iPhone 8’in abisi olan iPhone 8 Plus’ın arkasında ise, 12+12 megapiksel iki adet kamera kamera bulunuyor.

Otofokuslu özelliğine sahip olan her cihaz bulunan kamera kalitesi sayesinde bir önceki modellerine göre çok daha iyi çekimler yapabiliyor. Her iki cihazın ortak özelliklerinden biri ise, her iki cihazda 7 megapiksel öne selfie kamerası bulunuyor.

Ayrıca, iPhone 8 modelinde bir akıllı telefonda şimdiye kadar en iyi video yakalama özelliğine sahip FPS 240 ve 1080p özelliğine sahip olduğunu belirtelim.

Her iki cihazda kablosuz şarj olabiliyor ve her iki cihazdan birinin kamerası açık ise, havaya kaldırıldığında yıldızların isimlerini öğrenmel mümkün.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus çıkış tarihi

Daha yeni tanıtılan her iki cihazda 15 Eylül’de ön siparişe açılacak, 21 Eylül’de satışa sunulacak.

iPhone 8  64 GB fiyatı 699 dolar iPhone 8 Plus 64 GB fiyatı ise 799 dolar olduğunu belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.