iPhone 8

Apple’ın 10.cu yıla özel olarak piyasaya sunması beklenen iPhone 8’in yanı sıra diğer iki amiral gemisinin fiyatları belli oldu.

Apple’ın yaz aylarında tanıtması beklenen amiral gemi modelleri iPhone 7s ve iPhone 7s Plus‘ın haricinde birde iPhone’ların çıkışının 10.cu yılı şerefine iPhone 8 modelinide tanıtabileceğini uzun zamandır konuşuluyor. Teknik özellikleri ve tasarımlarının yanı sıra cep yakan fiyatlarıyla çok konuşulan iPhone‘ların yeni modellerinin fiyatlarının daha pahalı olacağını biliyoruz. Ancak son bilgilerle beraber iPhone 8 modelinin şimdiye kadar çıkan iPhone’ların en pahalı modeli olacağını gösteriyor.

iPhone 8 fiyatı

iPhone 8 çıkış fiyatı

Apple şirketi, her yıl son bahar aylarında tanıttığı iPhone telefonlarıyla oldukça ilgi görüyor. Genellikle Eylül ayında düzenlenen etkinlikle birlikte tanıtılan iPhone’ların 2017 modellerinin yine Eylül ayında tanıtılmasını bekliyoruz. Peki bu kadar çok ilgi gören iPhone’ların yeni modellerini fiyatı nekadar pahalı olacak? Bu cevabı Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs‘in analistlerinden Simona Jankowski’den geldi. Goldman Sachs‘in analistine göre iPhone 8′in 128 GB‘lık modelinin çıkış fiyatı 999 dolar iken 256 GB‘lık versiyonun çıkış fiyatı ise 1099 dolar olacak. iPhone 8’in fiyatının yanı sıra iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ında fiyatları aynı analistle beraber belli oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dünyanın ilk 3D yüz tanıma teknoljisi iPhone 8 ile gelecek

Buna göre iPhone 7s‘in çıkış fiyatı 649 dolar iken 7s’in üst versiyonu olan iPhone 7s Plus‘ın çıkış fiyatı ise 769 dolar olacak.

Yeni iPhone modellerinin bu kadar pahalı olmasının sebepleri kuşkusuz büyütülen ekranlarının yanı yeni iPhone telefonlarda kullanılacak olan en üst teknik donanımlarına bağlıyoruz.

Yükselen dolar’ın etkisiyle iPhone 7s ve 7S Plus ülkemizde satışa sunulması durumunda 3.500  TL‘nin aşağısında bir fiyatla satılmasını beklemiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  18:9 ekranlı OnePlus 5T görselleri sızdırıldı

Gelelim iPhone 8 modeline şimdiye kadar çıkan iPhone’ların en pahalısı olacağı belirtilen özel modelin 128 GB‘lık versiyonun çıkış fiyatının 999 dolar olması halinde yükselen dolar’ın etkisi ve ülkemizde uygulanan yüksek vergileride üzerine koyarsak 6099 TL bir fiyatı görsek şaşırmamalıyız. iPhone 8’in 256 GB‘lık versiyonun çıkış fiyatı ise 1099 dolar yine yükselen doları ve yüksek vergileride üzerine katarsak cihazın 256 GB’lık versiyonunun Türkiye’deki fiyatı 7099 TL olabileceği güçlü ihtimaller dahilinde olduğunu belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.