iphone-x-ekran-goruntusu-nasil-alinir

Dün resmi olarak tanıtılan iPhone X diğer adıyla iPhone 10’da home tuşunun bulunmayışı cihazdan nasıl ekran görüntüsü alınacağı şimdiden sorulmaya başlanmadan önce cevabı biz verelim.

Dün akşam saat 20.00’da başlayan etkinlikte resmen tanıtılan 3 iPhone modelinden biri olan 3. Yıla özel olarak hazırlanan X modeli gerek tasarım olarak ve gerekse teknik özellikleriyle en üst seviyedeydi, home tuşunun bulunmadığı X modelinde 18:9 çok ince bir ekrana sahip, fizik home tuşunun bulunmadığı iPhone X ekran görüntüsü kaydetmek zor gibi görünsede aslında çok kolay.

iPhone 10 ekran görüntüsü alma
iPhone 10 ekran görüntüsü alma

iPhone X (iPhone 10) ekran görüntüsü alma işlemi

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile birlikte tanıtılan ve tasarımıyla büyüleyen X modelinin ön bölümü tamamen ekrandan oluşuyor. Oldukça ince bir tasarıma sahip olan cihazda 3,55m kulaklık jakının yanı sıra fiziksel home tuşununda bulunmayışı akıllı telefonlarda kullanılan eski yöntem ekran görüntüsü almak içinde bazı değişiklikler oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Süper tasarıma sahip olan iPhone X tanıtıldı

iPhone X ekran görüntüsü alma konusu aslında çok basit olduğunu belirtelim.

Diyelimki bir X modelini aldınız ve ekran görüntüsü almak istiyorsunuz, peki iPhone X ile ekran görüntüsü nasıl alınır ? Bunu yapma için fiziksel home tuşunu kullanmanıza hiç gerek yok.

Telefonun kenarında bulunan açma kapama tuşu ve ses açma tuşlarına aynı anda 2 saniye boyunca basınız, telefonunuz bir kere yanıp sönecek ve çıt diye bir ses gelecek ve ardından galerinize girip ekran görüntünüze ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.