İOS 11

Apple‘ın mobil işletim sistemi olan İOS’un İphone’lerle birlikte dünya üzerinde büyük bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. İOS‘un şimdiki versiyonu yani İOS 10‘dan sonra gelecek olan İOS 11 hakkında ilk bilgiler geldi.

Apple’ın mobil işletim sistemi olan İOS hızla geliştirilmeye devam ederek mobil cihazlarda en çok kullanılan cihazlar haline gelerek milyonlarca kullanıya ulaştı. Hal böyle olunca Apple’da boş durmayarak İOS’u geliştirmeye devam ediyor.

İOS 11 ile birlikte FaceTime’a grup konuşma özelliği geliyor

İsrail’de yayın yapan bir sitenin yayınladığı haberde Apple’ın eylül ayı içerisinde yeni İphone modeliyle birlikte sunulacak olan İOS 11 ile birlikte yeni bir özellik geliyor. FaceTime‘a grup özelliği gelecek. Grup özelliği ile birlikte en fazla 5 kişi ile aynı anda grup özelliği sayesinde konuşabilecek.

Bu özellik Apple‘ın diğer rakip firmalardan çok sonra sunduğunu belirtelim. Zira Apple‘ın rakipleri bu özelliği çok önceden kullanıcılarına sunmuştu. Eylül ayında tanıtılacak olan Apple’ın akıllı telefon modeliyle birlikte firmanın MacOs‘ada bu özelliği sunması bekleniyor. Şimdilik sadece bu özelliğin geleceği belli olan İOS 11 ile birlikte yeni özellikler ve eksikliklerin giderileceği belirtiliyor.

Popüler mobil işletim sistemlerinin önemli bir ismi olan İOS’un son sürümü olacak olan İOS 11’in gelmesiyle birlikte rekabet dahada artacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.