İOS 10

Apple’ın işletim sistemi olan İOS kapalı kodlu olmasından dolayı İOS‘la çalışan cihazları kullanan, kullanıcılar istediklerini tam olarak yapamiyordu. Çünkü İOS, Android gibi işletim sistemleri gibi yeteri kadar özgürlük alanı maalesef sunmuyor. Bunun nedeni büyük ihtimalle Apple’ın güvenlik açısından baktığını söylemekte fayda var. Ancak İOS kullanan cihazların yeteri kadar özgürlük alanı sunmaması ve istediklerini yapamayan ama bu cihazlardanda vazgeçemeyenler için son zamanlarda Jailbreak diye bir alternatif çıktı. Uzun süredir gündemde olan sözkonusu jailbreak sonunda gelirken beraberinde yine bazı sorunlar getiriyor.

İOS 10.1.1 jeailbreak beta çıktı

Bugün itibari ile yayınlanan Jailbreak aracı ile İOS’lu cihazlarınıza İOS.10.1.1 jailbreak beta kurabilirsiniz. Jailbreak’ın güvenlik açısından risk taşıdığını belirten Apple, tespit edilen açıkları yaptığı güncellemelerle kapatıyor. Ancak bugün yayınlanan Jailbreak beta’yla beraber firmanın bu açıkların önüne geçemediğinin kanıtı niteliğinde.

İOS.10.1.1 jailbreak beta’yı hangi cihazlara kuralabilir

Jailbreak‘ın gelmesiyle beraber herhangi bir İOS’lu cihaza kurmak mümkün değil. Jailbreak’ı destekleyen cihazlar iPhone 7,iPhone 7 Plus,iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve İpod pro‘ya kurulabilen.Jailbreak’lı İOS 10.1.1 betayı cihazınıza kurabilmeniz için daha önce İOS 10.2 güncellemesini yapmamış olmanız gerekmektedir. Çünkü İOS 10.2 ile beraber bu açığı kapatmış durumda. Ve son bir uyarı daha Jailbreak’lı İOS 10.1.1 versiyonu henüz beta aşamasında olduğunu belirtelim yani yapacağınız en küçük bir hata ile cihazınızı kullanamaz hale getirebilirsiniz. Tam sürümünü beklemenizde fayda var. Ancak tam sürümünün nezaman çıkacağı belli değil.

 

İOS 10.1.1 beta,.Jailbreak aracını denemek için Tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.