Instagram sessize al özelliği

Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram her geçen gün geliştirilmeye devam ediliyor. Son olarak sessize al özelliğine kavuşan dev sosyal medya platformunda önemli bir eksik giderilmiş oldu.

Instagram hesabınız üzerinden takip ettiğiniz kişileri kolay takipten çıkarabilirsiniz. Ancak bazen bu öyle kolay olmuyor, çünkü bazen tanıdık biri olup paylaşımlarını görmek istemediğiniz kişiler olabiliyor.

Daha önce Instagram anasayfanızda gönderilerini görmek istemediğiniz kişileri mutlaka takipten çıkarmak zorundaydınız. Ancak söz konusu kişiler bazen bir yakınımız olabiliyor ve takipten çıkarttığımızda neden beni takip etmeyi bıraktın sorusuyla karşılabilmek mümkündü.

Instagram‘a son gelen özellik sayesinde gönderilerini görmek istemediğiniz kişileri sessize alarak bundan kurtulabilirsiniz. Sessize aldığınız kişinin gönderileri anasayfanıza düşmüyor.

Instagram sessize al özelliği nasıl ayarlanır?

Sessize al özelliğini ayarlamak için gönderilerini ve hikayelerini görmek istemediğiniz kişinin profiline gidin ve üç noktalı yere tıkladıktan sonra sessize al işlemini gerçekleştirin.

“Peki sessize aldığınız kişi sizin onu sessize aldığını görüyor mu?” Kesinlikle hayır çünkü söz konusu özellik sayesinde kişi takipten çıkarılmadığı için söz konusu durumdan haberdar olmuyor.

Ancak şunu da belirtelim bahsettiğimiz özellik henüz kullanıma sunulmuş değil yani biraz beklemeniz lazım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  WhatsApp gruplarına görüntülü arama özelliğini geliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.