Instagram Windows 10 Mobile uygulması

Sosyal medya devlerinden Instagram, Microsoft’un mobil işletim sistemi olan Windows Mobile mağazasında bulunan uygulamasını kaldırdı.

Nokia’yı satın alarak mobil dünyasına adım atan Microsoft şirketi, kendi akıllı telefon modellerini Lumia serisi altında piyasaya sunmaya başlamıştı.

Android ve İOS‘a rakip olarak geliştirilen Windows Mobile işletim sistemi, ilk dönemlerde biraz başarı sağlasada maalesef ilerleyen zamanlarda Lumia serisininde tercih edilmemesi nedeniyle iyice gerilere düştü.

Lumia serisini kullanan kullanıcılar, uzun zaman boyunca Instagram gibi bir çok sosyal medya platformunun uygulamalarının Windows Phone içinde yayınlanması için mücadele etmişlerdi.

Google Play Store ve App Store‘a rakip olmaktan uzak olan Windows 10 Mobile uygulama mağazası maalesef her geçen gün yaprak dökmeye devam ediyor.

2016’nın Mart ayında beta olarak Windows Mobile uygulama mağazasında yayınlanan Instagram uygulaması, aradan 2 yıl gibi bir süre geçtikten sonra yapılan son güncellemeyle Windows Mobile macerasına son verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.