İnstagram

Popüler sosyal paylaşım platformlarından Instagram sahte hesapları silmek için kolları sıvamış durumda.

Instagram, son zamanlarda oldukça çoğulan sahte hesapları kapatmak için geceni gündüzüne katıyor.

Instagram’dan sahte hesapları silme atağı

Pek çok sosyal medya platformunun en büyük sorunlarından biri olan Fake hesaplar yani sahte hesaplar oldukça büyük sorun teşkil ediyor. Özellikle sosyal medya ünlü olmak için sahte hesaplar açıp kendi hesaplarını takip edenlerin başını çektiği sahte hesaplar öyle sanıldığı gibi tek tek açılıp sonra kendilerini takip etme zahmetlerinede pek girişmiyorlar. Bu konuda bazı sosyal uygulamaları kullanan sahte hesaplar açan kullanıcılar bir kaç günde binlerce takipçi ediniyorlar. Bu durumla mücadele etmek isteyen Instagram, sahte hesapları silmek için çalıştığı ortaya çıktı.

Sahte hesaplar konusunda en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan Instagress‘e uyurıda bulunan Instagram yönetimi söz konusu siteyi kapattırdı. Instagress sitesinin kapatılmasının ardından sahte hesapları kullananlar büyük darbe yediği belirtiliyor. Zira Instagress‘i kullanıp fake hesap açanlar söz konusu sitenin kapatılmasıyla birlikte sahte hesaplarınıda kaybettikleri gelen bilgiler arasında olduğunu belirtelim.

Instagress tarafından yapılan açıklamada İnstagram’ın uyarısı üzerine Web sitelerini kapatmak zorunda kaldıklarını açıkladılar. Instagress’e aşık olan kullanıcılarımız için üzücü haber diyen söz konusu sitenin açıklamasında Instagram’ın talebi üzerine sitemizi kapatmak zorunda kaldık ifadeside yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.