İnstagram

Popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma platformlarından İnstagram‘a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Son zamanlarda gelen bir çok özellikliği tartışma konusu olan uygulamanın Snapchat’in özelliklerinden esinlendiği yönündeki iddialar bir yana dursun yine Snapchat,e benzeyen özelliklere bir özellik bugün itibariyle İnstagram‘a eklendi.İnstagram

İnstagram’a hikayelere çıkartma yapıştırmak artık mümkün

Şimdilik sadece uygulamanın hikayeler bölümünde kullanılabilen sözkonusu özellik sayesinde çektiğiniz fotoğraf ve videoların üzerine İnstagram‘ın kütüphanesinden beğendiğiniz küçük çıkartmaları alıp videolarınızın yada resimlerinizin üzerine yapıştırma imkanı sunuyour. Üstelik yapıştırdığınız çıkartmaların yerini değiştirebiliceksiniz.

İnstagram uygulaması zaten ilk çıktığı dönemlerde popüler haline gelmişti. Ancak Facebook’un uygulamayı satın almasından sonra dahada geliştirilerek dahada popülerleşti. Bundan kısa bir süre önce İnstagram’a canlı yayın özelliği ve gönderilerinizi taslak halinde kaydetme imkanı sunan bir kaç önemli özellik eklenmişti. Şunuda hatırlatmadan geçmeyelim Facebook‘un İnstagram ve Whatsapp‘ı satın almasından sonra her iki uygulamada çok ciddi adımlar attı. Whatsapp‘ın uzun süredir beklenen en önemli özellillerinden biri Videolu arama özelliğiydi bundan kısa bir süre önce uygulamaya eklenen özellik oldukça ilgi çekti. İnstagram’ında önemli adımlar atmasından sonra kısa bir süre önce uygulamanın bir yetkilisi İnstagram kullanıcı sayısının 600 milyonu geçtiğini açıklamıştı. Sözkonusu yetkilinin açıklamasındaki bir detay dikkatlerden kaçmamıştı bu kullanıcıların yaklaşık 100 milyonu son aylarda uygulamaya kayıt olduğunu söylemişti ki bu Snapchat’e benzer özelliklerin İnstagram’a eklenmesinden sonra gerçekleşmişti. Yani bu tür özellikler beğeniliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.