Instagram hikaye

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram hikayelere link ekleme nasıl yapılır? Konusunu tüm detaylarıyla ele alıyoruz.

Kullanıcıların beğenisine sunulduğu yıllarda kısa zamanda popüler haline gelen Instagram uygulaması, yıllar içerisinde bir çok yönden geliştirilerek milyonlarca kullanıcı tarafında yoğun olarak kullanılmaya devam ediliyor.

Bir çok özelliğinin ardından SnapChat benzerliğiyle eleştirilen Instagram Hikaye ekleme özelliği kısa zamanda çok sevildi. Instagram’a hikaye ekleyen bir çok kullanıcı, hikayelerine neden link ekleyemediklerine dillendirmeye başlayınca Instagram söz konusu özelliğide uygulamaya eklemişti.

Instagram hikaye nedir?

Sosyal medya uygulamalarında kullanılan hikaye özelliği ilk olarak SnapChat uygulamasıyla hayatımıza girdikten sonra çok tutuldu. Bu durumu gören Instagram yönetimi, söz konusu özelliği kendi uygulamalarına ekledi.

Instagram hikaye özelliği nedir? Sorusuna şöyle bir cevap verebiliriz, sevdiğiniz bir görseli veya kısa bir videoyu hikaye bölümünüze ekleyerek 24 saat boyunca sevdiklerinizle veya takipçilerinizle paylaşabileceğiniz bir özellik olan hikaye bölümünde paylaşılan içerikler 24 saat kaldıktan sonra kayboluyor.

Instagram link koyma

Instagram’da paylaştığınız hikayelerinize link eklemek için yapmanız gereken ilk şey paylaşmak istediğiniz hikayenizi seçmek ve aşağıdaki görselde işaretlediğimiz yere tıklamak.

Instagram hikaye link ekleme

Hikayenizi seçtikten sonra, işaretlediğimiz yeri tıkladığınızda aşağıdaki görselde olduğu gibi bir yer karşınıza çıkacak.

Instagram link koyma

Yukarda görseldeki bölüm karşınıza çıktığında www.teknodiren.com yazdığımız yere hikayenize eklemek istediğiniz linki yapıştırın ve işarete tıkladıktan sonra başarıyla Instagram link ekleme işlememiz  gerçekleşecektir.

Ayrıca, Instagram çevrimiçi nasıl kapatılır? Yazımızı okuyarak Instagram son görülmenin nasıl kapatılıp açıldığını öğrenebilirsiniz.

Instagram hikaye bağlantı yeri yoksa ne yapmalıyım?

Instagram hikaye bölümünden hikayenize bağlantı vermek istediğinizde ve bağlantı yeri yoksa bilmeniz gereken bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Instagram’dan hikayenize bağlantı verebilmeniz için hesabınızın takipçisi 10 bin ve üzeri olması gerektiğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  iPhone 10 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Hikayenize bağlantı vermek için 10k takipçi kazanmak için şimdiden çalışmaya başlayabilirsiniz. Kolay gelsin:)

2 YORUMLAR

  1. Gayet açıklayıcı bir yazı olmuş. Blogunu takib ediyorum, qısa zamanda Türkiyede başta gelen Teknoloji blogları arasında yer alıcak! Böyle devam edin, başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.