Instagram son görülme

Popüler sosyal paylaşım platformlarından Instagram’a gelen özellikle birlikte, son görülme özelliği aktif oldu. Peki, Instagram çevrimiçi nasıl kapatılır veya nasıl açılır? Gelin hep birlikte bakalım.

Dünyada en çok kullanılan sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagrama oldukça dikkat çeken son görülme özelliği geldi. Son görülme özelliğinin gelmesinin ardından Instagram çevrimiçi nasıl kapatılır veya açıldığı sorulmaya başlanınca bizde bir yazı yazmaya karar verdik.

Instagram son görülme nedir?

Instagram son görülme nedir? Sorusuna cevap verecek olursak, bu özelliğe çokta yabancı olmadığımızı görüyoruz. Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalarda kullanıcılarının ne zaman aktif olduğu veya aktif olup olmadığı görülebiliyor. Instagram son görülme özelliğide tamda buna benzer olduğunu belirtelim.

Ayrıca, Instagram hikaye link ekleme yazımızada göz atabilirsiniz.

Yani bir Instagram kullanıcısı, istediği bir kullanıcının ne zaman aktif olduğunu öğrenmek için mesaj bölümünden bakarak rahatlıkla anlayabiliyor. Ancak, bu özelliği devre dışı bırakmak isteyen okuyucularımız yazımızı sonuna kadar okuyup rahatlıkla söz konusu özelliği kapatabilirler.

Instagram son görülme nasıl kapatılır?

Instagram son görülme özelliğini kapatmak için öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın ve ardından görselde işaretlediğimiz yere tıklayın.

Instagram son görülme kapatma
Instagram son görülme kapatma

İşaretlediğimiz yere tıkladıktan sonra, ekranı biraz aşağı kaydırın ve Hareket Durumunu göster butonuna bir kez tıklayın. Mavi butona tıklayıp kapattıktan sonra son görülmeyide kapatmış olursunuz.

Instagram son görülme nasıl kapatılır
Instagram son görülme nasıl kapatılır

Instagram son görülme nasıl açılır?

Instagram son görülme özelliğini kapatmak kadar açmak isteyen kullanıcılarda mevcut. Bu işlemi yapmak aslında aynı yöntem ile gerçekleştirebilmek mümkün olduğunu belirtelim. Yukarda gösterdiğimiz olduğumuz yere tıkladıktan sonra ekranı biraz aşağa kaydırın ve Hareket Durumunu Göster butonuna bir kez tıklayın, söz konusu buton mavi olduğunda son görülme özelliğide aktif olacağını belirtelim.

Instagram son görülme nasıl açılır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yeni çıkacak telefonlar 2018

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.