Huawei katlanabilir akıllı telefon

Çinli dev akıllı telefon üreticisi Huawei’nin yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Huawei şirketi, 8 inç boyutunda olacağı belirtilen cihaz için kolları şimdiden sıvadı.

Teknoloji devi Huawei şirketi, son bahar aylarında tanıtabileceği belirtilen katlanabilir akıllı telefon modeli için Çinli ekran üreticisi BOE ile bir dizi görüşmeler yaptığı orta çıktı.

Huawei ve BOE şirketleri arasında yapılan görüşmeye göre BOE şirketi, ekranı geliştirirken geriye kalan tüm işi Huawei üstlenecek.

Huawei katlanabilir akıllı telefon ne zaman çıkacak?

Huawei‘nin katlanabilir akıllı telefon modelini son bahar aylarında tanıtması beklenirken Çinli şirketle ortak çalışması beklenen BOE’yi bilmeyenler için kısaca bir bilgi verelim.

Çin merkezli olan BOE şirketi, dünyada en çok LED ekran üretmekle bilinen Samsung ve LG şirketlerini geride bırakıyor. Çinli ekran üreticisi BOE, şimdide gözünü yeni nesil OLED ve esnek ekranlara dikerek pazardan pay alarak seri üretime geçmeyi hedeflediğini belirtelim.

2017 yılı içerisinde LG ile katlanabilir akıllı telefon ekranları için görüşmeler yapan Çinli şirket, bir de patent almıştı.

Katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığını daha önce kabul eden Huawei’nin söz konusu akıllı telefon modelini Samsung’tan önce tanıtmak için hız verebileceğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İşte dünyada en çok satılan akıllı telefonlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.