Huawei P9 Android Oreo güncellemesi

Huawei şirketinin Android 8.0 Oreo güncellemesi vereceği bazı akıllı telefon modelleri, belli olurken listede olmayan P9 ve P9 Plus tartışmalara neden oldu.

Geçtiğimiz gün Huawei‘den güvenilir haberler yayınlayan Huaweiblog.de sitesinin yayınladığı listede bir çok üst ve orta segment Huawei markalı akıllı telefonun Android Oreo alacağı belirtiliyordu. Ancak, listede geçtiğimiz yıl tanıtılan Huawei P9 ve P9 Plus modellerinin olmaması söz konusu cihazları kullanan kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Huawei P9 ve P9 Plus Android Oreo

Huawei P9 ve P9 Plus Android Oreo alacak mı?

Huaweiblog.de’nin listesinde geçtiğimiz yılın Nisan ayında tanıtılan P9 ve P9 Plus amiral gemi modellerinin olmaması kullanıcıları olduğu kadar bizide şaşırtmıştı. Öncelikle şu konuya açıklık getirmek istiyorum ki, bu liste her nekadar Huawei ile yakınlığıyla bilinen bir site tarafından yayınlanmış olsada resmi bir liste değil. Huawei tarafından bu liste onaylanmış ve açıklanmış bir liste olmadığından Huawei P9 ve P9 Plus’ın Android Oreo güncellemesinin alıp almayacağı henüz kesinlik kazanmadığını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Huawei bu yıl 100 milyon telefon sattı!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.