Nova 2

Çin merkezli Huawei şirketinin yeni akıllı telefonu Huawei Nova 2’ye ait ilk görsel sızdırıldı.

Çift arka kameralı Huawei Nova 2’nin görseli

Son yıllarda önemli bir ilerleme kaydeden Huawei şirketi, akıllı telefon piyasaya sürmeye devam ederken yeni akıllı telefonları üretmek içinde kolları sıvamış durumda. Huawei şirketi tarafından 2016 yılının Ekim ayında piyasaya sürülen Huawei Nova modelinin devam modeli olan Nova 2‘nin ilk görseli paylaşıldı.Huawei Nova 2

Huawei Nova 2′nin sızdırılan görsele baktığımızda arkasında ki çift kamera dikkatimizi çekiyor. Çift kameralardan hemen bir LED flaşın konumlandırıldığı Nova 2‘nin tasarımının oldukça dikkat çektiğini belirtelim. Huawei firması, çift arka kameraya yabancı bir şirket değil. Zira Huawei şirketi, MWC 2017’de tanıttığı yeni amiral gemi modelleri Huawei P10 ve P10 Plus‘ta çift arka kamera sistemini kullanmıştı.

Çin sertifikasyon kuruluşu TENAA tarafından sertifikalandırılan Huawei Nova 2‘nin teknik özellikleri henüz belli değil. Ancak ekran boyutu ve hangi marka işlemci kullanacağı konusunda bir bilginin olduğunu belirtelim. Nova 2’nin ekran boyutu 5 inç FULL HD çözünürlüklü IPS LCD kalitesinde olacak ve Qualcomm markalı Snapdragon işlemcisinden güç alması bekleniyor. Snapdragon işlemcisinden güç alması beklenen Nova 2’nin işlemci modelinin ne olacağı henüz belli olmadığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.