Huawei Nova 2

Huawei, orta segment çift arka kameralı iki yeni akıllı telefon tanıttı.

Bir kaç hafta önce sızdırılan Nova 2 modeli iki farklı versiyon olarak tanıtıldı. Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus adında ki telefonlar arkasında ki çift kamera kurulumuyla dikkat çekerken cihazlar P serisine benzerliğiyle dikkatleri üzerlerine çekiyor.

Her iki modelde metal kasaya sahip ve Nova 2 modeli 2.5D kavisli 5 inç boyutunda LTPS LCD ekranı FULL HD çözünürlüklü olduğunu görüyoruz. Nova 2’nin büyük ekranlı versiyonu olan Huawei Nova 2 Plus kavisli 2.5D 5.5 inç boyutunda LTPS LCD ekranı bulunan cihazın ekranı FULL HD çözünürlüklü olduğunu belirtelim.

Huawei Nova 2 özellikleri

Plus modelinden biraz daha küçük ekrana sahip olan cihaz 5 inçlik ekranı LTPS LCD FULL HD olarak karşımıza çıkıyor. Kirin 659 yongasetinden gücünü alan Nova 2, 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza bulunuyor. Arkasında F/1.8 diyaframlı 12 ve 8 megapiksel iki adet kamera bulunan cihazın ön kamerası 20 megapiksel.

Son olarak Nova 2’nin bataryası ve fiyatına baktığımız 2.950 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan cihaz 365 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Huawei Nova 2 Plus

Huawei Nova 2 Plus teknik özellikleri

Nova 2 modelinden sadece ekran boyutu ve dahili hafıza olarak üstün olan Huawei Nova 2 Plus 5.5 inçlik ekranı FULL HD çözünürlüğünde. Gücünü Kirin 659 işlemcisinden alan cihaz 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip.Huawei Nova 2 Plus’ın arkasında F/1.8 diyaframlı iki adet 12+8 megapiksel kamera bulunan cihazın ön kamerası 20 megapiksel.

Son olarak Nova 2 Plus’ın fiyatına ve bataryasına baktığımızda 420 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan cihaz 3.340 mAh‘lık bir bataryadan besleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.