Nexus 6P Android O

Yaklaşık 2 hafta önce resmi olarak tanıtılan Android’in en son sürümü Android 8.0 Oreo güncellemesi, öncelikle Google cihazlarına dağıtılacak, bu cihazlardan biri olan Nexus 6P’ye ne zaman Android O geleceği sonunda belli oldu.

Android One projesi kapsamında Google’un büyük teknoloji şirketleriyle beraber ürettiği ve Google’un yazılım desteği sayesinde, ilk olarak Android’in en yeni sürümlerine kavuşan Android One’lı akıllı telefonlardan biri olan Huawei Nexus 6P’ye Android O’nun dağıtılacağı tarihin haberi Kanada’dan geldi.

Nexus 6P Android 8.0 Oreo’ya 11 Eylül’de kavuşabilir

Google tarafından kısa zaman önce resmi olarak duyurulan Android O ile beraber gelen yeni özelliklerden yararlanmak isteyen pek çok akıllı telefon markalarının birinin cihazını kullanan  milyonlarca kullanıcılar var, ancak Android 8’i ilk olarak cihazlarında görecek olan Android One ile çalışan cihaz kullananlar kullanıcılar olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Huawei Mate 10, Marcel kod adıyla ortaya çıktı

Kısa zaman önce Pixel ve Pixel XL’ye dağıtılmaya başlanan söz konusu güncellemesinin One projesi kapsamında olan Nexus 6P’ye ne zaman geleceği merak ediliyordu, Kanada’nın GSM operatörlerinden biri olan Rogers’in kullanıcıları için Android O güncellemesini hazırladığını ve 11 Eylül tarihinde 6P cihazlarına dağıtılacağını belirtiliyor.

Nexus 6P’ye gelecek olan güncellemenin 11 Eylül’den veya 11 Eylül’den sonrada gelebileceğini unutmayalım, zira 6P, One projesi olduğu için her an söz konusu güncellemeyle tanışabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.