Huawei mate 9

Çin merkezli teknoloji firmalarından biri olan Huawei firmasının kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü yeni akıllı telefonu ve aynı zamanda amiral gemi modeli Türkiye’de piyasaya çıktı. n11.com’un piyasaya sürdüğü akıllı telefon üstün teknik özelliklerin yanı sıra tasarımıylada dikkat çekiyor. Gelin hep beraber Huawei Mate 9‘un özelliklerini beraber hatırlayalım.

Huawei Mate 9 özellikleri

Üst seviye özellikler barındıran Mate 9 gücünü Kirin 960‘dan alırken cihaz 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip. Mate 9’un arka kamerası oldukça dikkat çekici arkada bir değil iki kamerası bulunan cihazın arkasında 20 ve 12 megapiksel iki adet kamera bulunuyor.

Bu üst seviye özellikleri barındıran cihazın bataryası 4.000 mAh kapasitesine sahip olan cihazda çift sim kart desteğide mevcut. Çift sim kart desteğinden biraz bahsedersek diğer rakip firmaların amiral gemi modellerinin neredeyse tümünde böyle bir özellik yok. Diğer rakip firmalar genellikle alt ve orta seviye modellerinde çift sim kart desteğini konduğunu belirtelim.

Huawei Mate 9

Huawei Mate 9’un Türkiye’deki fiyatı

Cihazın üstün özelliklerinin yanı sıra fiyatınada bakmaya yarar var. Zira yükselen döviz kurları elektronik cihazlarınında fiyatlarının yükselmesine neden oldu. 2829 TL‘den piyasaya sürülen Huawei Mate 9‘un fiyatıda bir hayli pahalı görünüyor. Ancak diğer markaların amiral gemi modellerinin ülkemizde 3 bin TL’den aşağı neredeyse yok gibi Mate 9’un akranlarının fiyatları 3.000 TL’den yüksekken Huaweide bundan geri durmamışa benziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.