Huawei Mate 9 Android O

Huawei’nin geçtiğimiz yıl tanıttığı amiral gemi modellerinden biri olan Mate 9’a Android 8.0 Oreo’nun yakında geleceği netleşti.

Geçen yıl pazara sunulan Huawei Mate 9 modeli Huawei’nin en sevilen akıllı telefon modellerinden biri, Android 7.0 Nougat ile çalışan cihazın kullanıcıları, uzun zamandır Android Oreo‘nun cihazlarına ne zaman geleceğini merak ediyorlardı.

Anlaşılan Mate 9 kullanıcıları, Android 8.0 Oreo güncellemesini çok beklemeyecekler, Huawei Mate 9’a gelecek olan güncelleme Geekbench üzerinden görüldü.

Huawei Mate 9 Android  8.0 Oreo güncellemesi

Android 7.0 Nougat ile çıkış yapan amiral gemi modellerinden biri olan Mate 9‘un ne zaman güncelleneceği şimdiye kadar belirsizdi, Nisan ayında resmi olarak duyurulan Androi Oreo sürümünü 16 Ekim tarihinde resmi olarak tanıtıacağı Mate 10 modeliyle birlikte, kullanıcılarının beğenisine sunmasını beklenen Huawei şirketi, geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan Mate 9 amiral gemi modeli için Android 8.0 Oreo üzerinde testeler yaptığı belli oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Huawei Mate 10 ne zaman gelecek?

Geekbench’te görülen Mate 9 Android 8.0 Oreo güncellemesinin cihaza ne zaman dağıtılacağı henüz bilinmiyor, ancak bu tarihin çok uzak olduğunu zanetmiyoruz. Zira Mate 9’un kullanıcıları, bu güncellemeyi uzun zamandır bekliyorlar ve daha fazla tahmmülleri kalmadığını belirtmekte fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.