Huawei Mate 10 Lite format atma

Huawei Mate 10 Lite akıllı telefon modeli geçtiğimiz yıl içerisinde tanıtılarak aralarında Türkiye’nin de olduğu bir çok ülkede satışa sunulduktan sonra büyük ilgi gördü. Ülkemizde de binlerce kullanıcı olan Huawei Mate 10 Lite nasıl format atılır? Birlikte bakalım.

Huawei Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design ve Mate 10 Lite olmak üzere tam 4 akıllı telefon birlikte tanıtılmıştı.

4 kameralı Mate 10 Lite satışa sunulur sunulmaz büyük ilgi gördü. Haliyle bu durum cihazla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getirdi ve bunlardan biri ise bu cihaza nasıl format atılır sorusu.

Önemli uyarı!

Formatlama işlemine başlamadan önce lütfen ilk önce cihazınızın en az %50‘nin üstünde şarjının olmasına dikkat edin.

Bir diğer uyarımız ise cihazınızda daha önce senkronize ettiğiniz bir Gmail hesabınızın olmasına mutlaka dikkat edin. Çünkü cihaza format attıktan sonra sizden daha önce akıllı telefonunuzda kullandığınız Gmail hesabınızı girmenizi isteyecektir ve eğer bir gmail hesabınız yoksa maalesef akıllı telefonunuzu servise göndermeniz gerekecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Huawei Mate 10 Lite varken Huawei P20 Lite alınır mı?

Son bir hatırlatma daha yaptıktan sonra Huawei Mate 10 Lite’a nasıl format atılır sorusuna cevap vereceğiz. Cihazınıza format atmadan önce mutlaka verilerinizi yedekleyiniz, çünkü resetleme işleminden sonra tüm verileriniz silinecektir.

Huawei Mate 10 Lite nasıl format atılır?

Mate 10 Lite’ı fabrika ayarlarına döndürmek için sırayla aşağıdaki işlemleri yapınız.

Ayarlar >> Gelişmiş Ayarlar >> Fabrika Verilerine Sıfırla >> Telefonu Sıfırla adımlarından sonra Her Şeyi Sil seçeneğini seçin ve Tamam butonuna basın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınız yaklaşık 2 dakika boyunca kendisini sıfırladıktan sonra açılacaktır. Cihaz, açıldıktan sonra gmail adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra cihazınızı kullanabilirsiniz.

Huawei Mate 10 Lite hard Reset nasıl atılır?

Mate 10 Lite‘ı sıfırlamak için ikinci yöntemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

1. İlk olarak akıllı telefonunuzun ses açma ve açma kapama (Power) tuşlarına aynı anda basınız.

Huawei Mate 10 Lite hard reset atma

2. Huawei logosunu gördüğünüz anda parmaklarınızı tuşlardan çekin ve yukardaki görselde gördüğünüz, Wipe Data/Factory Reset seçeneğini seçmek için ses tuşlarını kullanınız.

Wipe Data/Factory Reset‘in üzerine geldiğinizde Power tuşuna basıp gelen ekranda yes deyip telefonunuzun formatlanmasını bekleyiniz.

Akıllı telefonunuz resetlendikten sonra gelen ekranda Reboot System Now üzerine gelin ve Power tuşuna bir kez basın. Power tuşuna bastığınızda telefonunuz açılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Huawei Mate 10 Lite varken Huawei P20 Lite alınır mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.