Huawei Mate 10 ekran görüntüsü alma

Huawei’nin tanıttığı 4  Mate 10 serisine üye akıllı telefonun ekran görüntüsü alma işlemi tüm ayrıntılarıyla yazımızda bulabilirsiniz.

Huawei‘nin bu yıl P10 ve P10 Plus’tan çok sonra tanıttığı Mate serisinin 4 üyesi olan Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design ve Mate 10 Lite modelleri ile ekran görüntüsü almak için ne yapmanız gerektiğini adım adım yazımızda bulacaksınız.

Çift arka kamera kurulumuyla oldukça iddialı görünen 4 akıllı telefondan biri olan Huawei Mate 10 Lite tam 4 kameraya sahip olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En iyi Android tarayıcı 2018

Huawei Mate 10 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Gerek tasarımıyla ve gerek teknik özellikleriyle çok beğenilen Mate 10 ile ekran görüntüsü çekmek için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Ekran görüntüsü çekmek istediğiniz yerin üzerine gidin.
  • Ardında ses kısma ve açma kapama (Power) tuşlarına aynı anda 2 saniye boyunca basılı tutun.
  • 2 saniye boyunca tuşları aynı anda basılı tuttuğunuzda aynı fotoğraf çeker gibi çıt diye bir ses gelecektir. Çıt sesini duyduktan sonra elinizi tuşlardan çekin ve galerinizi ziyaret edip ekran görüntünüze ulaşabilirsiniz.
Huawei Mate 10 Pro ekran görüntüsü nasıl alınır
Huawei Mate 10 Pro ekran görüntüsü nasıl alınır?

Huawei Mate 10 Pro ekran görüntüsü nasıl alınır?

Mate 10 Pro‘nun ekran görüntüsü çekme işlemi Mate 10 ile aynıdır. Yani ses kısma ve Power tuşlarına aynı anda 2 saniye boyunca basılı tutup Huawei Mate 10 Pro ekran görüntüsü kaydetme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Huawei Mate 10 Pro

Mate 10 serisinin en iddialı akıllı telefon modeli olan Mate 10 Pro ile ekran görüntüsü alma işlemi oldukça zevkli olduğunu belirtelim:).

Mate 10 Pro ile ekran görüntüsü alma işleminin bir diğer yöntemini aşağıdaki videoyu izleyerek çok rahat yapabilirsiniz.

Huawei Mate 10 Porsche Design ekran görüntüsü alma
Huawei Mate 10 Porsche Design ekran görüntüsü alma

Huawei Mate 10 Porsche Design ekran görüntüsü nasıl alınır?

Mate 10 serisinin en iddialı üyelerinden biri olan Mate 10 Porsche Design tasarım ve teknik özellikleriyle çok iddialı bir akıllı telefon modeli. Huawei Mate 10 Porsche Design ekran görüntüsü alma işlemi Mate 10 ve Mate 10 Pro ile aynı olduğunu belirtelim.

Huawei Mate 10 Lite ekran görüntüsü alma
Huawei Mate 10 Lite ekran görüntüsü alma
Huawei Mate 10 Lite ekran görüntüsü alma

Huawei, bu yıl Mate serini orta segmente taşıdı ve 4 kameralı Mate 10 Lite‘ıda tanıtarak büyük beğeni aldı. Cihaz, 18:9 ekran formatıyla sınıfındaki en iyi akıllı telefonlardan biri. 4 cihazında ekran görüntüsü kaydetme işlemi aynı olduğunu belirtelim. Eğer bir Mate 10 Lite kullanıcısıysanız ve ekran görüntüsünü çekmeyi bilmiyorsanız ses kısma ve Power tuşlarına aynı anda 2 saniye boyunca basılı tutarak söz konusu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei P20 ve üç kameralı P20 Pro özellikleri ve fiyatı duyuruldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.