Mate 10

Çinli akıllı telefon üreticisi şirketlerinden Huawei’nin 16 Ekim tarihinde tanıtacağı yeni amiral gemisi Huawei Mate 10’nun Android 8.0 Oreo ile geleceği resmi olarak doğrulandı.

Huawei’nin uzun zamandır konuşulan amiral gemi modeli Mate 10’nun tasarımı netleşirken, teknik özellikleri ise büyük oranda belli olmuş durumda, Mate 10’nun Android Nougat mı, yoksa Oreo ile mi geleceği belirsiz.

Yeni gelen bilgilere göre, Huawei şirketinin yeni amiral gemi modelinin Android’in en son sürümü Oreo geleceği netleşti.

Huawei Mate 10 Android Oreo

Mate 10 Android 8.0 Oreo ile gelecek

Daha önce gelen bilgilerde Nougat veya Oreo ile gelebileceği belirtilen Huawei Mate 10‘nun Android’in en son sürümü Android Oreo ile geleceği Weibo’da paylaşılan bir görsel ile belli oldu.

Huawei’nin Çin’in en büyük sosyal medya platformlarından Weibo’daki resmi hesabından yayınlanan görselde Huawei’nin logosununda olduğu görselde Android Oreo’yu gösteren detayda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Huawei Honor 6C Pro teyit edildi

16 Ekim’de aralarında Mate 10 Pro ve Mate 10 Lite‘ında bulunduğu 4 farklı akıllı telefon tanıtması beklenen Huawei’nin, Mate 10 adındaki amiral gemi modelinin teknik özellikleri çok dikkat çekiyor.

5,9 inç boyutunda 18:9 en-boy oranına sahip ekran ile gelecek olan cihaz, Kirin 970 işlemcisinden güç alıyor, arkasında çift kamera kurulumuyla gelecek olan akıllı telefon 6 veya 8 GB RAM gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.