Huawei katlanabilir akıllı telefonu

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin katlanabilir akıllı telefon hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

Son yıllarda piyasaya sunduğu bir çok akıllı telefon modelleriyle büyük bir kullanıcı kitlesi elde etmeyi başaran Huawei şirketi, 16 Ekim tarihinde Almanya’nın Münih şehrinde düzenlediği tanıtım etkinliğinde Mate 10, Mate 10 Pro, Mate Porsch Design ve Mate 10 Lite adlarına sahip tam 4 akıllı telefon tanıtarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Huawei’nin CEO’su Richard Yu, Cnet’e yaptığı açıklamada, bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştıklarını belirtti.

huawei-katlanabilir-akilli-telefon-tanitacak

Huawei katlanabilir akıllı telefon!

Katlanabilir akıllı telefon denilince akla ilk gelen Samsung’un uzun zamandır konuşulan katlanabilir akıllı telefonu Galaxy X olduğunu biliyoruz. Samsung’un önümüzdeki yıl tanıtması beklenen X modeli daha gelmeden ZTE şirketi, Axon M adında iki ekranlı katlanabilir akıllı telefon duyurmuştu.

Huawei CEO’su Richard Yu’nun yaptığı açıklamada, 2018 yılında katlanabilir bir akıllı telefon tanıtacaklarını ve söz konusu akıllı telefonun prototipinin şimdiden hazırlandığını söylemesi dikkat çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Süper tasarıma sahip Huawei Mate 10 Pro tanıtıldı

Richard Yu’nun açıklamasında dikkat çeken bir başka detay ise, Huawei’nin ileri de Samsung ve Apple şirketlerini geçerek dünyanın en büyük akıllı telefon olacağını belirtmesi Huawei’nin ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyduğunu belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.