Honor 9

Hızlı bir yükseliş içerisinde olan Çin merkezli Huawei şirketinin yeni telefonu Honor 9’un görselleri sızdırıldı.

Huawei Honor 9’da 3.5mm kulaklık girişi bulunmuyor

Sızdırılan Huawei Honor 9‘un görselleri cihazın tasarımını gözler önüne seriyor. Söz konusu görsellere baktığımızda gözümüze ilk çarpan değişikliğin 3.5mm kulaklık girişinin olmadığını görüyoruz.Huawei Honor 9

Son zamanlarda piyasaya sürülen bir çok üst segment akıllı telefonda 3.5mm kulaklık jakı yerine USB-C‘nin aldığını görüyoruz. Apple 2016 yılında tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ta 3.5mm kulaklık jakına yer vermemişti. HTC’ninde yakın zamanda tanıttığı amiral gemi modellerinden biri olan HTC U Ultrada 3.5mm kulaklık girişini koymayarak bu durumu devam ettirmişti.

Huawei Honor 9

Anlaşılan Huawei şirketide söz konusu durumu devam ettirmek istiyor. Yeni ortaya çıkan Honor 9′un ne altında nede üstünde 3.5mm kulaklık jakı girişi görünmüyor. Klasik kulaklık girişi yerine  rakipleri gibi şarj etme portunu ve kulaklık jakını tek bir noktada toplamak için USB-C‘nin yer verileceğini tahmin ettiğimiz Huawei Honor 9 üst seviye özelliklere sahip olacak.Honor 9

Huawei Honor 9‘un arka tarafında çift kamera sisteminin kullanıldığını görüyoruz. Yeni ortaya çıkan görsellere baktığımızda cihazın ön kısmında LED flaşlı 8 megapiksel kamera olduğunu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: 6GB RAM’li Honor 8 Pro resmen tanıtıldı

Huawei tarafından henüz resmi bir açıklama bulunmasada cihazın yeni ortaya çıkan görsellerine baktığımızda küçük değişiklikler dışında Honor 8‘i tasarımına oldukça benzediğini görüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.