dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi

Çinli akıllı telefon üreticisi şirketlerinden biri olan huawei, Apple’ı geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi şirket oldu.

Piyasayı araştırmakla bilinen Counterpoint tarafından yapılan araştırmaya göre, Huawei, Haziran ve Temmuz aylarında tutarlı bir şekilde ilerleme kayıt ederek bu sonucu elde etti.

Artık dünyanın en büyük ikinci akıllı telefonu üreticisi Huawei

Counterpoint tarafından yapılan araştırmaya göre dikkat çeken sonuçlar elde edildi. Raporda, Samsung şirketi, dünyanın en büyük birinci akıllı telefon üreticisi unvanını korurken, Apple ise dünyanın ikinci büyük akıllı telefon üreticisi şirketi olma unvanını kaybetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Huawei P11 ne zaman çıkacak?

Söz konusu raporda ayrıca, Temmuz ayında en çok satılan akıllı telefon modelleride yer aldı. Temmuz ayında en çok satılan telefonlara baktığımızda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ilk sırada yer aldığını görüyoruz, Oppo R11 ve Oppo A57, Xiaomi Redmi 4X, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus sıralamaya girmeyi başardı.

Genel olarak dünyanın en büyük ikinci akıllı telefonu üreticisi şirket olmaya başaran Huawei’nin hiç bir akıllı telefon modelinin en çok satılan akıllı telefonu sıralamasına girmemesi şaşırtıcı oldu.

Huawei, genel olarak dünyanın bir çok yerinde her bütçeye hitap eden akıllı telefon üreterek ve kullanıcıların beğenisine sunurak bu sonucu kaçınılmaz hale getirdi, zira bu politikayı dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung şirketide izliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.