HTC U11 Life

Teknoloji devlerinden HTC şirketi, Google’un çok tutulan Android One destekli akıllı telefon projesine katılacak ve ilk Android One’lı akıllı telefonu HTC U11 Life olacak.

Bir kaç gün önce Motorola şirketinin X4’e benzeyen Android One‘li akıllı telefonunu yakın zamanda tanıtacağı haberlerini yazmıştık. Bu defa ise teknoloji devlerinden HTC’nin de yakın zamanda One destekli HTC U11 Life adında yeni bir akıllı telefon tanıtacak ve bu akıllı telefon HTC’nin ilk Android One‘li akıllı telefon olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  HTC U 11 resmi olarak tanıtıldı

HTC U11 Life Android One ile gelecek!

Googl’un bir kaç yıl önce başlattığı Android One projesi, ilk zamanlarda tutulmayabileceği hatta sonlanabileceği söylensede bu olmadı ve One projesi önemli bir hal aldı.

Google’un en yeni Android sürümlerini ilk olarak One’li cihazlara vereceğine dair söz vermesi güncel cihazlar seven kullanıcıları, söz konusu cihazlara yöneltmişti.

Bir çok büyük akıllı telefon üreticisi şirketin Android One’li akıllı telefon üretmesinin ardından dünyada küresel olarak satış yapan HTC şirketide bu kervana katılma kararı aldı.

HTC U11 life özellikleri

U11 Life‘ın iki farklı versiyonla geleceği Android One’li versiyonun yanı sıra normal versiyonun olacağı belirtiliyor, One desteği dışında her iki cihazda aynı tasarıma ve özelliklere sahip olacak.

U11 Life’ın One versiyonu HTC’nin hiç bir uygulaması ön yüklü olarak gelmeliyecek ve en yeni Android ile birlikte cihazda Sense 9.0_A1 UI kullanıcı arayüzüde yer alacak.

5,2 inç boyutunda FULL HD çözünürlüklü ekrana sahip olan cihaz, Snapdragon 630 işlemcisinden güç alıyor ve 32 GB dahili hafızaya sahip,  cihaz kullanılacak RAM miktarı şimdilik bilinmiyor.

Arkasında 16 megapiksel önünde ise 16 megapiksel kamera bulununan HTC U11 life çıkış tarihi ve fiyatı şimdilik bilinmiyor.

Not: resimde gösterilen cihazlardan biri Android One destekli biri ise normal U11 Life versiyonudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.