HTC U Ultra

HTC’nin yakın zaman önce tanıttığı amiral gemi modeli HTC U Ultra’nın birde safir camlı modelide bulunuyor. Söz konusu safir camının nekadar dayanıklı olduğu bir Youtube kanalı test etti.

Safir camlı HTC U Ultra dayanıklı testi

2017 yılının başlarında HTC tarafından tanıtılan phablet akıllı telefon U Ultra’nın tasarımı ve özellikleri çok konuşulmuştu. HTC U Ultra iki ekrana sahip olan nadir telefonlardan biri olduğunu belirtelim. Ana ekranı tamamen safir camdan oluşan cihazın ekranın ne kadar dayanıklı olduğu merak ediliyordu.

JerryRigEverything isimli Youtube kanalı safir camlı U Ultra‘nın nekadar dayanıklı olduğunu merak edenler için ilginç bir teste imza attı. 5.7 inç büyüklüğünde oldukça büyük bir ekrana sahip olan telefonun safir camlı versiyonu çok beğenilmişti.

Akıllı telefonlarda safir cam denilince akla ilk Apple ve Samsung gibi firmalar gelsede söz konusu camın çok pahalı olması yüksek maliyet nedeniyle akıllı telefon üreticisi şirketler, safir camına sıcak bakmıyorlar.

>>İlginizi Çekebilir: HTC U Ultra tanıtıldı-İşte özellikleri ve fiyatı

HTC U Ultra’nın normal çıkış fiyatı 750 dolar civarında, ancak bu fiyatın maliyetinin 160 doları safir cam oluşturuyor. 160 dolar gibi yüksek bir fiyata sahip olan söz konusu camı kullanmak o camla üretilen akıllı telefonun fiyatının çok daha maliyetli olması demek maliyeti yüksek bir parça kullanıldığında akıllı telefon üreticisi şirket, maliyetini çıkarmak için telefonun fiyatınıda yükseltmek zorunda kalıyorlar.

HTC U Ultra‘nın dayanıklık testi videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.