HTC U

Kısa bir süre önce Htc U’nun geleceği ortaya çıkmıştı. Bir kaç gün önce geleceği belli olan akıllı telefonun bu defa görselleri paylaşıldı.

HTC’nin hem tasarımıyla hemde teknik özellikleriyle rakiplerini alt etmeye çalışacak olan HTC U’nun yeni görselleri yayınlandı.

HTC U tasarımı oldukça dikkat çekici görünüyor

Paylaşılan ve U‘nun görseli olduğu belirtilen akıllı telefonun tasarımı oldukça dikkat çekiyor. Yayınlanan görsele baktığımzda en önemli değişiklik olarak gözümüze çarpan detaylar ise HTC U‘da Home tuşu ve Power (Açma-kapama) tuşu bulunmuyor. Diğer rakip şirketlerin tek tek terk ettikleri Home tuşunun HTC’nin, tercih etmediği ortaya çıkmış oldu. Ancak cihazda Power tuşunun bulunmayışı kafaları karıştırdı. Home ve Power tuşlarının bulunmadığı U görselinde bu iki tuşun konulup konulmayacağı belli olmazken büyük ihtimalle Home tuşu HTC U’da yer verilmeyebilir. İnce çerçeveye sahip olan cep telefonun arkasına baktığımızda tek kameranın solunda bir flaş konumlandırılmış.HTC U

HTC U teknik özellikleri

Kısa zaman önce ortaya çıkan bilgilerde HTC U’nun özelliklerinde 5.5 inçlik 1440×2560 çözünürlüğünde ekrana sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Gücünü Qualcomm Snapdragon 835 yongasetinden alan cep telefonu Sense 9 kullanıcı arayüzüyle gelmesi bekleniyor. 64/128 GB arttırılabilir dahili hafıza seçenekleriyle gelmesi beklenen U’nun özellikleri üst seviyede olacak. Şimdilik bu özelliklere sahip olacağı bilinen HTC’nin yeni amiral gemisinin diğer rakip firmalarının amiral gemi modelleriyle rekabet edecek kadar güçte olacağı bu özelliklerden anlaşılıyor.

HTC U nezaman çıkacak?

Bu konuda henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak söz konusu U modelinin HTC 11’in yerine geleceği ve HTC’nin yeni amiral gemisi olacağını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.