HTC U

Tayvan merkezli HTC’nin, yeni amiral gemisi merakla bekleniyor. Htc’nin, yeni amiral gemi modelinin ismi ne olacağı merak edilirken yaptığı sızıntılarla ünlü olan Evan Blass tarafından bugün çok önemli bir sızıntı geldi, sızıntıya göre HTC 11 değil, HTC U geliyor.

HTC 11 yerine HTC U süper özelliklerle geliyor

Bilindiği gibi HTC firması amiral gemi modellerini M serisi adıyla tanıtıyor ve piyasaya çıkarıyor. Htc’nin, son M serisi amiral gemisi ise HTC M10’du. M10’nun ardından Htc 11’in geleceği iddia edilsede bu bilgi henüz kesinlik kazanmış değildi. Bugun @evleaks tarafından kaleme alınan bir yazı ile Htc 11’in yerine HTC U’nun geleceği ortaya çıktı.

Şimdiye kadar Ocean kod adıyla anılan Htc’nin, amiral gemisi üst seviye özelliklere sahip olacağı biliniyordu.

HTC U özellikleri

Htc U’nun özelliklerinin belkide en dikkat çeken birisi kenarına basılınca duyarlı olması. Söz konusu özellik sayesinde dokunmaya duyarlı özellik sayesinde cep telefonun kenarına basılında ya da kaydırınca bir çok özelliği bu kısa yol ile kontrol edilebiliyor. Şimdilik söz konusu özelliğin ismi Sense edge veya Sense Touch olabileceği belirtiliyor.

Htc U diğer teknik özellikleri

5.5 inçlik ekranı Quad HD kalitesi sunması beklenen cihaz gücünü Qualcomm’un, en yeni işlemcisi Snapdragon 835‘ten alıyor. Android 7.0 Nougat üzerine inşaa edilen Sense 9 kullanıcı arayüzünün kullanıldığı HTC U’nun arkasında Sony imzalı  Sony MX362 12 megapiksel bir kamera bulunurken ön kısmında ise Sony IMX351 16 megapiksel kamera konumlandırılmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.