HTC U 11

HTC’nin yeni amiral gemi modeli HTC U 11’in çıkış tarihi ilginç bir reklam filmi ile duyuruldu.

Büyük akıllı telefon şirketlerinden biri olan HTC’nin yeni amiral gemisi olacak olan U 11’in resmi tanıtım tarihini duyurmak için bir tanıtım videosu yayınlandı.

HTC U 11,  16 Mayıs’ta tanıtılacak

Büyük akıllı telefon üretici şirketlerden birisi olan Tayvanlı HTC‘nin yeni amiral gemi modeli merakla bekleniyor. Son bir kaç yıldır amiral gemi modellerini  M serisi adı altında piyasaya süren HTC, bu serinin 11.ci üyesini tanıtması beklenirken M11 adı yerine HTC U 11‘i seçen firmanın amiral gemisi akıllı telefonlarda ilkleride taşıyor. Dokunmaya duyarlı kenarlarıyla akıllı telefonlarda bir ilki getirecek olan akıllı telefonun özellikleride üst seviyede olacak. Tanıtımına 20 günde az bir süre kalan U 11‘in kısa bir reklam filmi yayınlandı.

16 Mayıs’ta bir etkinlik ile tanıtımı yapılacak olan U 11 kısa zamanda piyasada olması bekleniyor.

Yayınlanan 30 saniyelik reklam filminde HTC U 11‘in özellikle dokunmaya duyarlı kenarlarına dikkat çekiliyor.


Öte yandan HTC U 11‘in teknik özellikleride neredeyse tümüyle belli olmuş durumda. Hassas kenarıyla çok konuşulan akıllı telefon, 5.5 inç boyutunda bir ekrana sahip. Arkasında çift lensli 12 megapiksel, önünde ise 16 megapiksel kamera bulunan U 11’in bellek biriminde 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızası bulunuyor.

Gücünü Qualcomm Snapdragon 835 yongasetinden alan HTC’nin amiral gemi modelinde belkide en büyük artılarından biri ise bataryası oldu. Tam 4.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan akıllı telefonun batarya konusunda sıkıntı çıkartmayacağı görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.