HTC U 11

Tayvan merkezli HTC şirketinin yeni amiral gemi modeli U 11’in tanıtım tarihi yaklaştıkça cihaz hakkında dikkat çeken bilgiler geliyor.

Daha önce Ocean kod adıyla anılan HTC U 11 amiral gemi modeli hakkında şimdiye kadar pek çok iddia ve bilgiler ortaya çıktı. 2017 yılının başlarında iddialı bir amiral gemi modeli olan U Ultra‘yı tanıtan Tayvan’lı şirketin yeni amiral gemi modeli çok iddialı tasarım ve özelliklerle geleceği biliniyor. 16 mayıs’ta tanıtılması beklenen U 11’in özellikleri GFXBench’te göründü.HTC U 11 özellikleri

HTC U 11 teknik özellikleri

Daha önce bir çok kez özellikleri sızdırılan HTC U 11’in en dikkat çeken detaylarından biri ise dokunmaya duyarlı kenarları olduğunu belirtelim. GFXBench’te ortaya çıkan bilgilere göre cihaz, 5.5 inç boyutunda 2560×1440 çözünürlüğünde QHD ekran sunuyor. 2.4 Ghz hızında çalışan Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alan cihaz, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip.

Arkasında 12 megapiksel, önde ise 16 megapiksel oldukça iddialı kamera sunan U 11’in GPU biriminde ise Adreno 540 bulunuyor.

Kutudan Android 7.1.1 (Nougat) ile çıkacak olan HTC’nin amiral gemi modeli rakiplerini şimdiden korkutmaya başladı. Akıllı telefon üreticisi şirketlerin içerisinde önemli bir konumda bulunan HTC, son yıllarda geriye düşmekle eleştiriliyordu.

Bu amiral gemi modeli HTC’nin bir atağı olarak görülürken söz konusu cihazın nekadar ilgi göreceği merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.