Google sanal asistan

Google’un düzenlediği I/O etkinliğinde önemli bir duyuru gerçekleştirdi. Yapılan duyuruda Google sesli sanal asistanın çok yakında geleceği belirtildi.

Google’un ilgi gören sesli sanal asistanı Google’un kendi cihazlarında hizmet verdiğini biliyoruz. Bir çok cihazda hizmet veren Google sanal asistan oldukça ilgi çeken özelliklere sahip.

Google I/O etkinliğinin başlamasıyla beraber Google pek çok yeniliğide bir bir açıklıyor. Google I/O etkinliğinde duyurulan dikkat çeken tanıtımlarından biri olan Google sanal asistanın yakın zaman içerisinde APPStore‘a geleceği haberi oldukça ilgi çekti.

Google asistan

Google sanal asistan çok yakında APPStore’da olacak

Google’un duyurduğuna göre Google sanal asistan İOS işletim sistemiyle çalışan cihazlarla uyumlu hale gelecek. Google sanal asistanın İOS‘lu cihazlarda kullanılabilmesi içinse Google, yakında kendi sanal asistanın İOS ile uyumlu sürümünü İOS’un uygulama marketi olan APPStore‘a getirecek. App Store’a yakında uygulaması konulacak olan Google sanal asistan böylelikle daha çok kişiye erişme fırsatı bulacak.

Google sanal asistanı kullanmak isteyen İOS kullanıcıları istedikleri takdirde APP Store’dan Google sanal asistan uygulamasını indirerek kullanabilecekler. Ancak şunu belirtelim ki Google sanal asistan Android cihazlarda olduğu gibi İOS’lu cihazlarda kusursuz çalışamayacak. Bunun nedenin ise Apple’ın söz konusu sanal asistana tam izin vermemesi olarak gösteriliyor. Yani şuanda Apple’ın kendi sanal asistanı olan  bulunduğu için Siri’nin kullanım oranlarının düşebileceği endişesinide taşıdığını bundan dolayı İOS’lu cihazlarda Google sanal asistana sınırlı alan verileceğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.