Google Play Store

Android işletim sisteminin uygulama ve oyun mazağası Play Store’un simgesi değişti.

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android zaman içerisinde önemli bir konuma yükselerek en çok kullanılan mobil işletim sistemi unvanını eline almayı başarmıştı. 2007 yılında ilk sürümü duyurulan Android daha sonra ki yıllarda bir çok teknolojik cihaz üreticisi şirketler tarafından telefon ve tabletlerde yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştı.

Yoğun olarak kullanılan Android işletim sistemi dünya genelinde mobil işletim sistemleri içerisinde %80‘lik bir payı elinde bulunduruyor. Zaman içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Android bu talebi karşılamak için birde Google Play Store adında bir uygulama mağazası bulunuyor. Play Store’un içinde on binlerce uygulama ve oyun gibi içerikler bulunuyor. Binlerce uygulamanın içinde barındıran uygulama mağazası Google Play Store‘un simgesi bugün itibariyle değiştirildi.

İşte Google Play Store’un yeni simgesi

Eski simgesi bir alışveriş çantası üzerine konumlandırılan akıllı uygulama marketinin yeni simgesi aslında değiştirilmedi desek yerinde olacak. Güncellenen sürüm ile birlikte simgesinde değişiklikler yapılan Google Play Store’un yeni simgesi alışveriş çantası çıkartılarak normal simge büyütüldüğü görülüyor.

Simge değişikliği sadece alışveriş çantasının çıkartılmasıyla gerçekleşen Play Store‘un yeni simgeli versiyonu henüz resmi olarak kullanıma sunulmuş değil. Ancak resmi olarak yayınlanmasını beklemek istemeyenler buraya tıklayarak Play Store’un yeni sürümünü indirerek telefonunuza kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.