Google Pixel

Google’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ve büyük ilgi gören Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlar hakkında oldukça ilgi çeken bir iddia ortaya atıldı. Pixel serisinin satışını gerçekleştiren bir çok operatörün Pixel serisi için devam ettirilmiyor gibi etiketler eklediği belirtiliyor.

Google, Pixel serisine son mu veriyor?

Büyük beklentilerle pazara sürülen Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlarını kısa zamanda binlerce kullanıcı tarafından satın alınmıştı. Kısa zaman içerisinde bir çok kronik problem şikayetiyle kullanıcılar tarafından eleştirilen Google’un, akıllı telefonlarının fiyatlarınında yüksek olması eksi puan olarak bakılıyordu.

Kronik sorunlar ve fiyatları yüzünden ciddi eleştirilere konu olan Pixel serisine bir darbede operatör şirketlerinden geldi. ABD’nin en büyük GSM şirketlerinden Verizon olmak üzere bir çok GSM operatörü ellerinde ki Pixel ve Pixel XL stoklarının bitmesi halinde yeni Pixel telefonlarının satmayacaklarını açıklamlarından sonra Google’un, Pixel serisinin üretimine son verebileceğini iddia ediliyor.

Söz konusu iddianın gerçek olup olmadığı belli değil. Ancak Pixel serisinin Google’un şimdiye kadar diğer şirketlerle beraber tanıttığı en çok dikkat çeken akıllı telefonları olduğunu belirtelim.

Yeni Pixel telefonlar nezaman tanıtılacak?

Bu konuda henüz bir bilgi bulunmuyor. 2017 yılı içerisinde düzenlenecek olan Google I/O etkinliğinde tanıtılması beklenen Pixel’in ikinci akıllı telefonların bu olaydan sonra tanıtılıp tanılmayacağı belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.