Nexus 5X ve Nexus 6P

Google’un büyük akıllı telefon şirketleriyle yaptığı anlaşmalar kapsamında Android One destekli olarak üretilen akıllı telefon modellerinden olan Huawei Nexus 6P ve LG Nexus 5X’e güvenlik güncellemelerini vermeyi iki ay daha uzattı.

Google’un politikasına göre, Android One projesi kapsamında üretilen ve piyasaya sunulan akıllı telefon modellerine 2 yıl yazılım güncelleştirme ve 3 yılda güvenlik güncellemeleri desteğini vermeyi ön görüyor, bu süreleri dolan iki cihazında 2018 yılının Eylül ayında güvenlik güncelleme desteğide kesileceği beklenirken bu konuda dikkat çeken bir haber geldi.

Nexus 6P ve Nexus 5X 2018’in Kasım ayına kadar güvenlik güncellemelerini alacak

Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sunulan Nexus 6P ve 5X modellerine verilen yazılım güncellemeleri Google tarafından kesilmişti, güncelleme desteğini kesen Google, iki akıllı telefona 2018 yılının Eylül ayına kadar güvenlik güncelleme desteğinin süreceğini açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  HTC One M9, Android 7.0 Nougat güncellemesini almaya başladı

Gelen bilgilere göre, Google, bu süreyi 2 ay uzatarak 2018’in Kasım ayına kadar her iki akıllı telefona güvenlik güncelleştirmerini vermeyi sürdürecek.

Bu konuda Google, herhangi bir açıklama yapmadı, ancak her iki akıllı telefona güvenlik güncellemelerinin 2 ay uzatılması her iki cihazın kullanıcıları için sevindirici olduğunu belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.