Google

Google, yaptığı açıklamada hangi akıllı telefonlarına artık güncelleme verilmeyeceğini açıkladı.

Google’dan yapılan resmi bir açıklamayla birlikte Google’un kendi akıllı telefonları olan Nexus 6P ve Nexus 5X’in güncelleme konusunda kaderini değiştirdi. Google tarafından gelen açıklamaya göre oldukça ilgi gören iki akıllı telefonun kullanıcılarını üzecek gibi.

Nexus 6P ve Nexus 5X’e artık güncelleme verilmeyecek

Google tarafından üretilen akıllı telefonlar diğer markalı akıllı telefonlardan önce güncelleme almasıyla biliniyor. Google’un sahibi olduğu mobil işletim sistemiyle çalışan Android ile çalışan kendi akıllı telefonlarına çok önceden güncelleme dağıtıyor. Google’un kendi akıllı telefonları olan Nexus ve Pixel serilerine güncelleme verip vermeyeceği son zamanlarda tartışma konusu olmuştu.

Google’un 2016 yılında tanıtıp piyasaya sürdüğü Pixel ve Pixel XL‘de oluşan kronik sorunlar nedeniyle Amerika’da bir çok büyük GSM şirketi, buna ABD’nin en büyük GSM şirketi Verizon’da dahil olmak üzere ellerinde ki Pixel ve Pixel XL stoklarının tükenmesi halinde yeni modellerini satmayacaklarını duyurmasından sonra Google’un artık Pixel serisini üretmeyebileceği gündeme gelmişti.

Google tarafından yapılan açıklamada Nexus 6P ve Nexus 5X‘e verilen yazılım güncelleme desteğini Eylül ayında keseceklerini belirtildi. 2018 yılının Eylük ayına kadar Nexus 6P ve Nexus 5X‘e sadece güvenlik için yama güncellemesinin dağıtılacağı belirtiliyor.

Öte yandan bu iki akıllı telefondan sonra piyasaya çıkan akıllı telefonlarına güncelleme desteğinin sürdürüleceği açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.