Google lens

Google tarafından düzenlenen I/O 2017 konferasında dikkat çeken bir kamera lensi tanıtıldı.

Google’un başlayan I/O 2017 konferasında ard arda yeni bilgiler ve tanıtımlar gerçekleşiyor. Google lens adı verilen kamera sayesinde akıllı telefonların kameralarıda yapay zeka ile kontrol edilebilecek.

Son yıllarda akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte teknoloji alanında en çok geliştirilen cihazlar haline geldiler. Tasarım,özellik ve yüksek RAM gibi özelliklerin kullanıldığı akıllı telefonların son zamanlarda yeni tanıtılan modellerin çoğu kamera odaklı olduğunu görüyoruz. Tasarım ve teknik özelliklerle birbirleriyle rekabet halinde olan teknoloji şirketleri son zamanlarda kamera odaklı telefonlarıyla oldukça dikkat çektiğini biliyoruz.

Google lens

Google lens ile akıllı telefonların kameralarıda akıllanacak

Yapay zeka asistanların akıllı telefonlar üzerinde ki kontrolu sayesinde bir çok işlevi sadece sanal asistana komut vererek rahatlıkla yapılabiliyor.

Google’da bunu görmüş olmalı ki yeni tanıtılan Google lens sistemi sayesinde akıllı telefonların kameralarıda yapay zekalı sanal asistanlar ile kontrol edilebilecek.

Google lense sahip olacak olan akıllı bir telefon örneğin şunu yapabilecek. Bir bilbordun önündesiniz ve bilbordun üzerinde bilginiz olmadığı bir film veya reklam filminin ne ile ilgili olduğunu anlamak için telefonunuzun kamerasını açıp o bilborda çevirdiğinizde sanal asistan o bilbordun üzerinde ki reklam veya film ile ilgili size bilgiler sunabilecek.

Google lensin çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi verilmedi, ancak lensin çok yakında gelebileceği belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.