Google’ın dünyada en çok kullanılan internet tarayıcısı Google chrome’a verdiği önemli malum son gelen bilgilere göre Chrome’ın yeni sürümünde sunacağı özellikler tarayıcıyı daha rahat kullanmak imkanı sunacak. Söz konusu özelliklerin bir kaçı belli olmuş durumda.

Google chrome

Google Chrome’da artık bluetooth’te olacak

Google Chrome‘un, 56 sürümüyle birlikte tarayıcıya çok önemli özellikler eklenecek. Bu özelliklerden biri ve en önemli olanlardan biri Bluetooth oldu. Söz konusu özellik ile birlikte Chrome’dan bluetooth özelliği olan akıllı telefonlar ve diğer cihazlarla bluetooth ile bağlantı kurulabilecek. Bu sayede bir içerik aktarılmak istenildiğide kabloyu bilgisayara bağlamak zahmetinden kurtarıyor. Bluetooth‘un Chrome tarayıcısına eklemmesinden sonra bu tarayıcıyı kullananlar bir veriyi diğer cihazlara aktarmak istediklerinde kabloyla uğraşmicaklar. Bu gerçekten Chrome’a eklenen en sağlam özelliklerden biri olacak. Zaten dünya genelinde açık ara diğer tarayıcıların önünde olan Google’ın, önem verdiği kendi tarayıcısı her gelen güncelleme ile dahada gelişiyor.

 

Google Chrome 56’da güvenlik dahada arttılıyor

Chrome 56 sürümü ile güvenlik konusunda ciddi çaba sarf eden Google, kendi tarayıcısı olan Chrome’da güvenliğe verdiği önemi bir kez daha ortaya koyuyor. Sözkonusu chrome güncellemesiyle birlikte kredi kartı bilgileri ve şifreleri toplayan şifrelenmemiş tüm siteleri Güvenli değil uyarısıyla Chrome’u kullanan kullanıcıları bilgilendirecek

Peki bu özellik nasıl kullanılacak?

Daha önceki  chrome‘dan HTTP sitelerine giriş yapıldığında tarafsız değil uyarısı mevcuttu. Ancak gelecek olan güncellemeyle birlikte artık URL çubuğunda konulacak bir uyarı ile kullanıcıları uyarı amaçlı Güvenli değil uyarısı karşılayacak. HTTPS yani ssl güvenlik setifikası kullanan siteler için bu durum söz konusu olmayacak..

Google Chrome 56 sürümü betanın ardından 2017 yılı içerisinde tam sürümü yayınlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.